У Вінниці стартував II-й Міжнародний інструментальний конкурс ім. Ігнація Яна Падеревського

У Вінниці стартував II-й Міжнародний інструментальний конкурс ім. Ігнація Яна Падеревського

09:34 26.03.2021
22

Учасниками конкурсу, який в цьому році проходитиме уже в статусі міжнародного, стали молоді конкурсанти з України та Польщі. Вони змагатимуться у трьох вікових категоріях та номінаціях. До складу журі входять українські та польські професійні музиканти і викладачі. Сам конкурс триватиме з 26 по 28 березня. Через пандемію заходи відбуватимуться онлайн.

Започаткований він був торік і його учасниками стали понад 70 молодих музикантів з різних міст України: Вінниці, Львова, Одеси, Києва, Харкова та інших. Організований спільними зусиллями Вінницької дитячої музичної школи №1, Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці та ГО "Простір майбутнього", за підтримки ГО "Центр партнерства та розвитку "Полонія", конкурс в минулому році отримав багато схвальних відгуків.

Цьогоріч "географія" розширилась – беруть участь не тільки конкурсанти з України, але і молоді музиканти з Польщі. Міжнародний інструментальний конкурс проводиться під почесним патронатом Міністерства культури та національної спадщини Польщі і за сприяння Вінницької міської ради та Вінницької обласної державної адміністрації. Саме в 2021 році минає 80 років від дня смерті музичного віртуоза і відомого польського композитора Ігнація Яна Падеревського. Який народився на Поділлі, у селі Курилівка, а життя композитора та його родини також пов'язано з Хмільником і Житомиром.

Відповідно до положення конкурсанти беруть участь у трьох вікових категоріях та номінаціях. Їх оцінюватиме журі, куди входять українські та польські професійні викладачі і музиканти: Маріанна Гумецька, Кирило Бондар, Павло Купін, Марек Шлезер,  Пьотр Ружаньські,   Пьотр Неведзял,  Маріуш Деревецкі, Йоанна Конажевска. До співпраці запрошено як минулорічних, так і нових партнерів з України та Польщі, серед яких Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича, Польсько-український фонд ім. І. Я. Падеревського, Музична академія ім. І. Я. Падеревського в Познані, Поморська філармонія ім. І. Я. Падеревського у Бидгощі,  Національний банк Польщі, Спілка польських камерних музикантів, Музичне товариство PortaMusicae та Польський музичний центр в Музичній школі Торнтонського університету.

У Вінниці стартував II-й Міжнародний інструментальний конкурс ім. Ігнація Яна Падеревського

Переможці отримають подарункові сертифікати від Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці. Будуть і додаткові нагороди у вигляді срібних колекційних монет та пам'ятних марок.

В зв'язку із пандемією коронавірусу конкурс для учасників проводитиметься онлайн, офлайново працюватиме журі. В рамках проекту 30 березня о 19:00 на конкурсному каналі Youtube відбудеться онлайн-концерт членів журі. А гала-концерт переможців конкурсу  - наступного дня о цій же порі.

Детальна інформація про конкурс та програму заходів на сайті конкурсу

Нагадаємо, Вінницький ансамбль танцю "Радість" здобув перемогу на Міжнародному онлайн конкурсі

Читайте також
Гран-прі на міжнародному фестивалі отримала викладачка вінницької школи мистецтв
Детальніше
Юні вінничани перемогли на всеукраїнському музичному конкурсі
Детальніше
Гран-прі для викладачів Вінницької дитячої музичної школи
Детальніше
У Вінниці триває реєстрація на конкурс “Коцюбинський вдома” - приєднуйтесь!
Детальніше
Мешканка Хмільника перемогла на літературному конкурсі "Під знаком Симаргла”
Детальніше
У Вінниці назвали переможців конкурсу сатири і гумору "Вінницька гуморина" ім. А.П. Гарматюка
Детальніше