У Вінниці стартує ХV-й міський конкурс "Вінницька гуморина" ім. А.П.Гарматюка

У Вінниці стартує ХV-й міський конкурс "Вінницька гуморина" ім. А.П.Гарматюка

10:11 19.03.2021
26

​15 років поспіль у Вінниці навесні проводиться міський конкурс сатири і гумору "Вінницька гуморина" ім. А.П.Гарматюка. Цьогоріч, як і 2020-му, у зв’язку із пандемією коронавірусу конкурс проходитиме в онлайн-форматі на Культурному порталі міста "VinCulture Code".

До участі у ньому традиційно запрошувались учні загальноосвітніх навчальних закладів, мистецьких шкіл, вихованці позашкільних навчальних, клубних та мистецьких студій, користувачі бібліотек-філій ЦБС - виконавці творів різних видів мистецтва у жанрі сатири та гумору. Вікових категорій в цьому році дві – це 9-13 років та від 14 до 17 років.

Вже другий рік поспіль через світову пандемію ми проводимо цей конкурс в онлайн-форматі. А загалом він має уже 15-літню історію. Головна мета – популяризувати національну літературну спадщину у жанрі гумору та сатири. Серед завдань конкурсу - сприяння розвитку творчих здібностей юних вінничан та залучення кращих виконавців розмовного, вокального жанрів і живопису до сатири і гумору. Крім того, проведенням цього конкурсу ми вшановуємо непересічну постать відомого вінницького сатирика Анатолія Панасовича Гарматюка, - розповідає директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.

Конкурсну програму учасники представлятимуть в одній із двох номінацій: "Декламатори гумору" або "Весела палітра". По першій номінації конкурсанти мають надіслати відео тривалістю до 5 хвилин, в якому вони декламують один з творів Анатолія Гарматюка, інших українських сатириків або власний авторський твір. Надіслані відео журі розглядатиме з 22 по 31 березня.

По другій номінації учасники представлять свої творчі роботи, виконані різними техніками (малюнок, живопис, композиція, колаж, батік, графіка) і матеріалами (акварель, гуаш, темпера, пастель, туш тощо), які ілюструють твори відомих українських та вінницьких сатириків і гумористів, кумедні історії та пригоди конкурсантів. Також це можуть бути дружні шаржі.  Заявки на участь у цій номінації можуть подавати учні шкіл, мистецьких закладів та вихованці мистецьких студій. Кінцевий термін подачі заявок – 25 березня. Роботи надаються до Вінницької дитячої художньої школи (вул.Магістратська, 66). Виставка творчих робіт переможців номінації "Весела палітра" буде експонуватися упродовж квітня у холі Вінницької міської ради.

Виступи та роботи учасників, представлені на конкурс в обох номінаціях, будуть публікуватися на Культурному порталі міста "VinCulture Code". Результати конкурсу будуть опубліковані 1 квітня у міжнародний день сміху. Переможці будуть нагороджені дипломами та призами, решта учасників – подяками департаменту культури та міської ради.

У Вінниці стартує ХV-й міський конкурс "Вінницька гуморина" ім. А.П.Гарматюка

Для довідки:

Анатолій Гарматюк – український письменник і поет, який писав гумористичні твори. Народився на Вінниччині в родині вчителів у 1936 році. Його твори увійшли до шкільних хрестоматій та читанок. Лауреат літературних премій імені Степана Олійника, Микити Годованця та Степана Руданського. Один з переможців Першого республіканського фестивалю гумору і сатири "Вишневі усмішки" (1980 р.), кілька разів був переможцем республіканського конкурсу на найкращі літературні твори для естради. Став одним з переможців Всеукраїнського конкурсу "Байка-2001".

За радянських часів потрапив під "зачистки", був звинувачений в "антирадянській діяльності" та "націоналізмі", робилися обшуки (в квартирі Анатолія Гарматюка зберігалася заборонена література і проводилися збори української патріотичної молоді). Від арешту врятував дзвінок іншого відомого земляка Василя Стуса: "Нічого вдома не тримай. Зберігай у родичів або знайомих". Доказів в результаті не знайшли, колектив видавництва "Донбас" взяв Гарматюка на поруки.

За його життя було видано 22 книги. Після смерті у 2006-му році видані ще сім авторських книг, збірка спогадів Стусового кола "Де сила й тиск — там опір повсякчас", книга пам'яті "Миті життя гумориста і сатирика Анатолія Гарматюка".

Нагадаємо, У Вінниці відкрили виставку бубнівської кераміки “Від витоків до сьогодення”

Читайте також
Гран-прі на міжнародному фестивалі отримала викладачка вінницької школи мистецтв
Детальніше
Юні вінничани перемогли на всеукраїнському музичному конкурсі
Детальніше
Гран-прі для викладачів Вінницької дитячої музичної школи
Детальніше
У Вінниці триває реєстрація на конкурс “Коцюбинський вдома” - приєднуйтесь!
Детальніше
Мешканка Хмільника перемогла на літературному конкурсі "Під знаком Симаргла”
Детальніше
У Вінниці назвали переможців конкурсу сатири і гумору "Вінницька гуморина" ім. А.П. Гарматюка
Детальніше