Шкляр, Матіос та ще 80 зіркових авторів Вінниця готується до масштабного VinBookFest 2026

Шкляр, Матіос та ще 80 зіркових авторів: Вінниця готується до масштабного VinBookFest 2026

06:00 09.05.2026

Вінниця знову стане літературною столицею: 16 та 17 травня місто прийматиме XIV фестиваль VinBookFest. Ця подія стане однією з найяскравіших частин Європейського вікенду та пройде під гаслом «Історії, які єднають покоління».

Про це інформує ВІТА ТБ, посилаючись на Вінницьку міськраду.

Захід організовують за підтримки міського голови Сергія Моргунова, мерії та департаменту культури. Традиційними ініціаторами виступають міська централізована бібліотечна система, ГО «Культурний Всесвіт» та БФ «Відкрита книга», - йдеться у повідомленні. 

Організатори наголошують: у часи випробувань саме книга стає тією опорою, що зберігає нашу спільну пам’ять та досвід.

Що чекає на відвідувачів

Програма фестивалю вражає масштабом: понад 50 різнопланових заходів за участю 80 авторів та 20 провідних видавництв України.

Простір фестивалю буде поділений на кілька тематичних зон:

  • VinBookHall – територія книги: сучасний павільйон з книжковою виставкою-продажем від топових видавництв.
  • Алея авторів: спеціальне наметове містечко, де можна буде особисто поспілкуватися з письменниками та отримати автограф.
  • Вінницький літературний простір: окрема локація для понад 50 місцевих авторів, які презентують свої нові твори.

BookHub – простір живих історій: майданчик формату Open Air для панельних дискусій, лекцій та тренінгів.

Зіркові гості та дитяча програма 

Цьогоріч до Вінниці завітають справжні титани сучасної літератури: Василь Шкляр, Марія Матіос, Люко Дашвар, Брати Капранови, Світлана Талан, Віталій Запека, Дмитро Чекалкін та багато інших відомих імен. Дитяча аудиторія зможе зустрітися з Сашком Дерманським, Дарою Корній та Ірен Роздобудько.

Для тих, хто любить інтерактив, готують тематичні локації: від «Детективної лабораторії Шерлока Холмса» до магічного простору «Гаррі Поттер і Гогвортська школа чарів». Також працюватимуть локації від Представництва ЄС, шаховий простір та «Зелений шатер» для дитячого відпочинку.

Благодійність та нові партнери 

Важливою складовою фестивалю залишається акція «Подаруй книгу воїну». Вже четвертий рік поспіль вінничани та гості міста збиратимуть україномовні видання для захисників, які проходять реабілітацію у місцевих шпиталях.

Шкляр, Матіос та ще 80 зіркових авторів: Вінниця готується до масштабного VinBookFest 2026

Цього року VinBookFest розширює кордони завдяки новим партнерам — онлайн-медіа «Читомо» та Представництву Європейського Союзу в Україні, що підсилює міжнародний статус події.

Нагадаємо, відомий український письменник Андрій Кокотюха після візиту на VinBookFest видав роман з популярної нуар-серії про Лору Кочубей. Цього разу дія відбувається на Вінниччині. Заїжджає героїня й до Вінниці.

 

Читайте також

На фестиваль Гната Танцюри у Гайсині зібралися 43 фольклорні колективи з усієї України
На фестиваль Гната Танцюри у Гайсині зібралися 43 фольклорні колективи з усієї України
Детальніше
Ансамбль Оксамит з Калинівської громади здобув першу премію на всеукраїнському фестивалі
Ансамбль "Оксамит" з Калинівської громади здобув першу премію на всеукраїнському фестивалі
Детальніше
«Бачив душу через об'єктив» Вінниця прощається з фотохудожником Віктором Кравченком
«Бачив душу через об'єктив»: Вінниця прощається з фотохудожником Віктором Кравченком
Детальніше
Як одна крапка може стати цілим Всесвітом — дізнайтеся на виставці у Вінниці
Як одна крапка може стати цілим Всесвітом — дізнайтеся на виставці у Вінниці
Детальніше
Вихованці музичної школи №1 представили Вінницю на фестивалі «Фонтан талантів» у Польщі
Вихованці музичної школи №1 представили Вінницю на фестивалі «Фонтан талантів» у Польщі
Детальніше
Від руїни до туристичного магніту як у Клекотині на Вінниччині відродили старовинний млин
Від руїни до туристичного магніту: як у Клекотині на Вінниччині відродили старовинний млин
Детальніше