Презентували ювілейне видання “Вінниця – столиця Української Народної Республіки”

Презентували ювілейне видання “Вінниця – столиця Української Народної Республіки”

12:14 26.02.2021
28

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї 25 лютого презентували ювілейне видання книги Вадима Вітковського та Миколи Рябого “Вінниця – столиця Української Народної Республіки за часів національно-визвольних змагань 1918–1919–1920-го”.

Книга належить до серії “Минуле – грунт майбутнього”, заснованої комунальною установою “Видавничий Дім “Моя Вінниччина”, та вийшла друком до 100-річчя Української національно-визвольної революції 1917–1921 років.

Це ювілейне видання виникло спонтанно, коли з’ясувалося, що в дні 100-річного ювілею відновленої під час усенародного повстання проти зрадливого гетьмана Павла Скоропадського Української Народної Республіки, спадкоємницею якої стала нинішня Українська Держава, деякі студенти-випускники вінницьких вишів не знають елементарних фактів з історії рідного міста, отже, й України, – зазначає у передмові до видання співавтор книги, директор Видавничого Дому “Моя Вінниччина” Вадим Вітковський.

У центрі сюжету – Вінниця у контексті суперечливих подій національно-визвольних змагань. Стиль книги дуже оригінальний – це своєрідна бесіда двох письменників – директора Видавничого Дому «Моя Вінниччина» Вадима Вітковського та володаря почесної відзнаки «За заслуги перед Вінниччиною», лауреата всеукраїнських літературних премій імені Михайла Коцюбинського, Михайла Стельмаха та міжнародних літературних відзнак Миколи Рябого – на тему, які з нас, щирих українців, великі патріоти та шанувальники нашої історії. Мова твору – дуже емоційна та жива, без будь-якого запозичення іноземних слів. Цим автори хотіли показати наскільки українська мова є багата та милозвучна, мова, якою легко можна описати найтонші віхи нашої історії, – відзначила у вступному слові дочка Миколи Рябого, Людмила Мрачковська.

Окрім того, засновано премію Миколи Рябого за найкращий твір на історичну тематику, яка присвячена до дня народження письменника – 7 грудня.
Книгу Вадима Вітковського та Миколи Рябого “Вінниця – столиця Української Народної Республіки в роки національно-визвольних змагань 1918–1919–1920-го” видано за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради. Це серйозне історичне дослідження, що згодиться не лише історикам та краєзнавцям, а усім тим, хто прагне відновити історичну пам’ять, любить та цікавиться українською історією.

Нагадаємо, видавничий Дім “Моя Вінниччина” оголосив, які книги видаватиме у цьому році.

Читайте також
Автори Вінниччини можуть видати твори коштом обласного бюджету
Детальніше
Школи Вінниці отримали книги про події Революції Гідності
Детальніше
Мешканка Хмільника перемогла на літературному конкурсі "Під знаком Симаргла”
Детальніше
Читати – модно: розваги, які обирає молодь в епоху діджиталізації
Детальніше
Вінничанка написала книгу про музичну культуру Вінниці від давніх часів до середини XX століття
Детальніше
У Вінниці вийде друком новий том книги з історії місцевого футболу
Детальніше