Голос нового покоління юні вінничани виборювали першість у декламуванні патріотичної поезії

Голос нового покоління: юні вінничани виборювали першість у декламуванні патріотичної поезії

Сьогодні 14:00

У Вінниці вже втретє відбувся дитячо-юнацький конкурс патріотичної поезії «Все буде Україна!», який став справжнім святом таланту та національної єдності.

Про це 25 квітня інформує ВІТА ТБ, посилаючись на Вінницьку міськраду.

Цього року творчі змагання об'єднали понад 50 учасників віком від 9 до 17 років. Серед претендентів на перемогу — учні мистецьких шкіл, вихованці творчих гуртків та активні читачі міських бібліотек. Фінальний етап та оголошення результатів символічно присвятили Всесвітньому дню книги та авторського права.

Організаторами заходу виступили департамент культури міської ради разом із закладом культури «Вінницька міська централізована бібліотечна система». 

За словами Катерини Максименко, заступниці директора департаменту культури, цей конкурс демонструє, що інтелектуальна та культурна зброя українців не менш потужна. Вона також подякувала педагогам і батькам за виховання свідомого покоління, яке шанує свою історію.

Емоції та щирість: про що читали діти

Головним критерієм для журі була не техніка запам'ятовування, а здатність пропустити сенс твору через власну душу. Репертуар вражав різноманіттям: від безсмертної класики до сучасних текстів про реалії війни. Особливе місце посіла авторська поезія. Наприклад, Максим Самаруха представив вірш «Зелені яблука», написаний його дідусем.

Кожен виступ був наповнений глибокими образами: від мужніх захисників до турботливої матері-України. 13-річна Вероніка Білокурська, яка вперше брала участь у такому заході, обрала емоційний твір Надії Болбат «Не забудемо, не пробачимо», зазначивши, що ці рядки надихають ніколи не здаватися.

Голос нового покоління: юні вінничани виборювали першість у декламуванні патріотичної поезії

Особливо зворушливим став виступ 14-річного Дмитра Педюка, який переїхав до Вінниці з окупованого Херсона. Юнак декламував присвяту Героям Небесної Сотні, наголошуючи на важливості збереження історичної пам'яті.

Хто здобув перемогу

Професійне журі, до складу якого увійшли відомі вінницькі поети та громадські діячі, зокрема Ірина Малярська та Галина Рибачук-Прач, визначило лідерів у кількох категоріях:

  • старша вікова група: Гран-прі виборола Анна Шеремета. Перше місце посіла Дар’я Кранівцева, друге — Дмитро Педюк, а третє — Слава Бортновська.
  • середня вікова група: першість здобула Валерія Павук. Друге місце завоювала Наталія Ковальова, третє — Дар’я Духнєвич.

Всі фіналісти отримали дипломи, подарунки та заохочувальні призи, а головне — можливість заявити про свій талант на все місто.

Нагадаємо, у Центральній міській бібліотеці ім.Бевза у Вінниці відбувся перший етап дитячо-юнацького конкурсу патріотичної творчості «Все буде Україна!» у номінації «Поезія». Його основна мета полягає в популяризації національної літературної спадщини та сучасної патріотичної української літератури, підтримці та розвитку креативних творчих здібностей юних особистостей Вінницької міської територіальної громади. 

Читайте також

Тріумф швидкості у Вінниці хто з ліцеїв став абсолютним лідером міського етапу «Пліч-о-пліч»
Тріумф швидкості у Вінниці: хто з ліцеїв став абсолютним лідером міського етапу «Пліч-о-пліч»
Детальніше
Гончарне відродження у Вінниці презентували «Шлях Подільської кераміки»
Гончарне відродження: у Вінниці презентували «Шлях Подільської кераміки»
Детальніше
Подорожі стануть святом через Вінницю курсуватимуть унікальні дитячі вагони від «Укрзалізниці»
Подорожі стануть святом: через Вінницю курсуватимуть унікальні дитячі вагони від «Укрзалізниці»
Детальніше
Від трагедії у Вінниці до фінішу в Бостоні незламний Ромчик Олексів пробіг марафон заради порятунку дітей
Від трагедії у Вінниці до фінішу в Бостоні: незламний Ромчик Олексів пробіг марафон заради порятунку дітей
Детальніше
Російський контент чому 71% українців досі його споживає та як з цим як з цим бореться Вінниця
Російський контент: чому 71% українців досі його споживає та як з цим бореться Вінниця
Детальніше
Понад пів століття присвятила музиці у Вінниці пішла з життя легендарна викладачка коледжу мистецтв
Понад пів століття присвятила музиці: у Вінниці пішла з життя легендарна педагогиня
Детальніше