Юні вінницькі декламатори змагались в конкурсі читання патріотичної поезії
16 квітня у Центральній міській бібліотеці ім.Бевза у Вінниці відбувся перший етап дитячо-юнацького конкурсу патріотичної творчості «Все буде Україна!» у номінації «Поезія».
Його основна мета полягає в популяризації національної літературної спадщини та сучасної патріотичної української літератури, підтримці та розвитку креативних творчих здібностей юних особистостей Вінницької міської територіальної громади.
![Юні вінницькі декламатори змагались в конкурсі читання патріотичної поезії](/sites/default/files/styles/compressor/1680x945/inline-images/yuni-vinnicki-deklamatori-zmagalis-v-konkursi-chitannya-patriotichnoi-poezii.png?itok=10fwZQ86)
Конкурс проводився вперше за підтримки та ініціативи виконавчого комітету та департаменту культури Вінницької міської ради.
Участь у патріотичному заході взяли:
- учні мистецьких шкіл,
- вихованці клубних закладів, мистецьких студій,
- відвідувачі бібліотек-філій Вінницької міської централізованої бібліотечної системи віком від 9 до 17 років.
До складу журі ввійшли представники департаменту культури Вінницької міської ради, закладів культури, а також вінницька поетеса, громадська діячка Ірина Малярська та художник, голова Вінницької обласної громадської організації «Лабораторія актуальної творчості» Олександр Нікітюк.
Нині, у час повномасштабної війни, важливо підтримувати моральний дух нації, і саме такі конкурси надають можливість молодому поколінню висловити свої почуття патріотизму, демонструючи, що навіть сьогодні культурне життя в Україні триває. Культура продовжує своє існування, ба більше, вона змінила свій формат, але не втратила своєї цінності, – говорить директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук.
Зі свого боку Ганна Ковальчук, заступниця директора департаменту культури ВМР розповіла, що одним з основних завдань учасників було прочитати напам'ять твір українських поетів ХІХ-ХХІ століть. Хлопці та дівчата обирали його за власним уподобанням. Він міг стосуватися героїчного минулого українського народу, подій сучасної російсько-української війни, героїзму Збройних Сил України та українського народу.
Понад 70 заявок надійшло до оргкомітету конкурсу. Діти змагалися за кількома критеріями. Серед них: рівень виконавської майстерності, сценічна культура, художня виразність та глибина розкриття змісту твору, артистичність, оригінальність подачі, – зазначила Ганна Ковальчук.
Однією з тих, хто декламував вірші у книгозбірні, була Ніколь Дворська. Дівчинка переїхала до Вінниці разом із рідними з Маріуполя навесні 2022 року. З її вуст поетичні рядки «Я ніколи не прощу росію» звучали надзвичайно емоційно.
"З міста, що ракетами розтрощене, до усього світу прокричу…" – це рядки із віршу, який особисто для мене є досить символічним, адже коли я виїздила з рідного Маріуполя, він майже був зрівняний із землею, – говорить Ніколь Дворська.
Такою ж глибиною почуттів вирізнявся кожен виступ конкурсантів. Адже вони обирали лише ті твори, які відгукувалися у їхніх серцях. Вражали витонченою майстерністю та вмінням відчути та передати настрій поезії, створюючи атмосферу невимушеної гармонії, яка нікого не залишила байдужими.
Переможці конкурсу
- Гран-прі конкурсу «Все буде Україна!» здобула Дар'я Духнєвич.
- У середній віковій групі першість виборола Марія Себело, друга місце – в Івана Герасимчука, а третє – розділили між собою Софія Платовська та Лев Маєвський.
- Переможцем у старшій віковій групі став Ісоян Сусанов, а Ольга Перепелиця зайняла друге місце.
Зазначимо, що оцінювання конкурсних робіт у номінації «Образотворче мистецтво» дитячо-юнацького конкурсу патріотичної творчості «Все буде Україна!» триватиме до 19 квітня. Виставка творчих робіт переможців буде експонуватися у холі Вінницької міської ради.
Нагадаємо, декламували вірші, співали українські пісні, грали на музичних інструментах та пригадували народні традиції. У Вінниці відбувся творчо-патріотичний захід, де учасники збирали кошти на підтримку Збройних Сил України.