Закладав вибухівку у дворах багатоповерхівок у Вінниці затримали зрадника-терориста

Закладав вибухівку у дворах багатоповерхівок: у Вінниці затримали зрадника-терориста

14:52 15.07.2025

У Вінниці викрили й затримали агента російських спецслужб, який заклав вибуховий пристрій у дворі багатоповерхівок.

Про це 15 липня інформує Вінницька обласна прокуратура.

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури 19-річному жителю Житомира, громадянину України повідомлено про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України), - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, хлопець є учасником ворожої агентурно-інформаторської мережі, завданням якої є вербування жителів України для виготовлення саморобних вибухових пристроїв та застосування їх щодо військовослужбовців і правоохоронців. 

Крім того, члени мережі займаються збором інформації, необхідної представникам спецслужб рф у проведенні підривної діяльності проти України.

Зокрема підозрюваний через Telegram передав куратору фотознімки, відеозаписи й точні координати розташування поліцейських дільниць, будівель ТЦК та СП, військових автомобілів на території Житомира. За це на банківську карту отримав кошти.

Надалі за обумовлену суму у 1000 доларів хлопець погодився поїхати до Вінниці та встановити там за визначеними координатами вибуховий пристрій.
За вказівками куратора знайшов сховок з пакетом, у якому був пристрій, що складався з ємності з порошкоподібною речовиною та під’єднаними до неї проводами двома телефонами. Заніс пакунок у двір житлових багатоповерхівок та залишив його на клумбі. 

За попередніми даними, пристрій мав вибухнути, коли поруч перебували б військовослужбовці.  

Затримали по гарячих слідах

Оперативними заходами співробітників Служби безпеки підозрюваного затримали по гарячих слідах. Надалі йому повідомили про підозру, суд застосував запобіжний захід - тримання під вартою без права застави.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює слідчий відділ УСБУ у Вінницькій області.

Нагадаємо, вінничанки виготовили вибуховий пристрій, який мав спрацювати біля військового об'єкту. За матеріалами СБУ довічне ув’язнення загрожує учасникам агентурної мережі рф, які планували теракт проти Сил оборони.

Читайте також

Вінниця прощається з 57-річним артилеристом Ігорем Гетце
Вінниця прощається з 57-річним артилеристом Ігорем Гетце
Детальніше
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
На честь загиблих Героїв Томашпільської громади відкрили ще одну Алею пам’яті
На честь загиблих Героїв Томашпільської громади відкрили ще одну Алею пам’яті
Детальніше
Посадовець однієї з міськрад Вінниччини закупив генератори за завищеними цінами
Посадовець однієї з міськрад Вінниччини закупив генератори за завищеними цінами
Детальніше
На Гайсинщині розслідують причини мору риби у річці Соб
На Гайсинщині розслідують причини мору риби у річці Соб
Детальніше
Підозрюваного у смертельній ДТП й надалі триматимуть під вартою
Підозрюваного у смертельній ДТП й надалі триматимуть під вартою
Детальніше