За антиукраїнські погляди у вінничанки конфіскують квартиру

За антиукраїнські погляди у вінничанки конфіскують квартиру

13:00 30.05.2024

Вінницький апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу адвокатки вісімдесятиоднорічної вінничанки, яка мешкає в росії та має антиукраїнські погляди. Відтак вирок міського суду стосовно пенсіонерки набрав законної сили. 

Про це інформує пресслужба Вінницького апеляційного суду.

Відповідно до вироку вінничанка скоїла кримінальні правопорушення проти миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку. За це жінку покарано чотирма роками позбавлення волі та конфіскацією її вінницької квартири, - йдеться у повідомленні.

Як ідеться в матеріалах судової справи, на своїй сторінці забороненої в Україні соцмережі Алла С. розмістила і поширила публікацію із таким текстом: 

«Украинцы, опомнитесь наконец, гоните бандеровщину вместе с Зеленским. Мы, как и вы, не хотим воевать, а хотим жить в согласии, и чтобы никто не расшатывал мир в наших странах и в отношениях». 

Експертиза встановила, що ці рядки «семантично дорівнюють публічному заклику до захоплення державної влади, не виключаючи при цьому насильницький спосіб». 

Також обвинувачена вподобайками підтримала публікації зі словами «Я люблю тебя, Россия» та побажання російським військовослужбовцям: «Да хранит Бог тех, кто рискует жизнью ради МИРА на земле! Ребята, вернитесь живыми!!!». Тож у цих дописах представники рф глорифікуються, а збройна агресія проти України виправдовується.

Однак, за словами захисниці обвинуваченої, не доведено і не встановлено, що сторінка в соцмережі належить Аллі С. Відтак, каже, об’єктивна сторона злочину відсутня. На думку ж прокурора, вину жінки підтвердили письмові докази та покази свідків. Сама ж обвинувачена суду нічого не пояснювала і не надавала йому жодних клопотань: судові засідання відбувалися без неї (in absentia).

Зрештою, апеляційну скаргу адвокатки, в якій вона просила скасувати вирок суду першої інстанції та виправдати її підзахисну у зв’язку з недоведеністю вчинення кримінальних правопорушень, колегія суддів ВАС під головуванням Сергія Бурденюка залишила без задоволення, а вирок міського суду – без змін.  

Отже, Аллу С. засудили за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, а також за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікацію її учасників.

Нагадаємо, у Вінниці суд відібрав житло у 80-річної жінки, яка підтримувала Росію, і кликала Путіна. Це перший випадок в Україні, коли за сепаратизм було конфісковано квартиру. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Читайте також

Вінниця проводжає у вічність полеглого воїна десантно-штурмової бригади
Детальніше
Міжнародний реєстр збитків: українці зможуть подати заяву за 12 новими категоріями
Детальніше
Ще один ворожий літак ліквідували: на Донеччині українські зенітники знищили СУ-25
Детальніше
Вінниця прощається із військовослужбовцем Сергієм Загорульком
Детальніше
Вінниця прощається з воїном «Червоної Калини» Володимиром Карпусем
Детальніше
Володимир Гройсман провів зустріч з надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Наталкою Цмоць
Детальніше