Вінницька прокуратура передала до суду справу злочинної групи, що фінансувала "днр"

Вінницька прокуратура передала до суду справу злочинної групи, що фінансувала "днр"

12:57 10.04.2024

Завершили досудове розслідування щодо трьох учасників організованої злочинної групи, серед яких співвласник та двоє працівників ливарного заводу в Макіївці Донецької області. Вони продовжували забезпечувати діяльність підприємства, після захоплення міста терористами з "днр" та сплатили до скарбниці терористичного угрупування майже 37 млн російських рублів. Обвинувальний акт направили до суду.

Два співвласники ливарного заводу в Макіївці батько та син організували роботу заводу після початку тимчасової окупації регіону у 2014 році. Підприємство перереєстрували відповідно до вимог "нової влади", продукцію вивозили до рф, при цьому в документах вказували іншого виробника. Згодом її збували в росії та через фірми-прокладки в Україні.

Слідство встановило, що в якості податків до казни терористичного угрупування "днр" зловмисники сплатили 37 млн рублів. Батько вів справи в Україні, його син - на території "днр", де йому допомагали двоє працівників заводу, - інформує Державне бюро розслідувань.

15 лютого цього року батька, що перебував в Україні, викрили та повідомили йому про підозру. Досудове розслідування щодо нього триває. Чоловік визнав свою вину та перерахував 2 млн грн на ЗСУ в якості благодійної допомоги.

Також у жовтні 2023 року затримали Генерального директора підприємства, провадження щодо нього наразі розглядає суд. Співвласник та двоє працівників заводу заочно обвинувачуються у фінансуванні тероризму, вчиненому організованою групою (ч. 3 ст. 258-5 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура.

Нагадаємо, Вінницький апеляційний суд залишив без змін вирок міського суду, яким активному учаснику терористичної організації "Донецька народна республіка" Ш. призначили покарання - позбавлення волі строком на 15 років із конфіскацією майна.

Читайте також

«Щоб не забували» у центрі Вінниці з’явиться особливий меморіал для тих, кого чекають з полону
«Щоб не забували»: у центрі Вінниці з’явиться особливий меморіал для тих, кого чекають з полону
Детальніше
Автопробіг та море квітів зворушливе вшанування пам’яті молодого бійця «Люті» у Вінниці
Автопробіг та море квітів: зворушливе вшанування пам’яті молодого бійця «Люті» у Вінниці
Детальніше
Думала, що це гра на Вінниччині 10-річна дівчинка зафіксувала на телефон, як її ґвалтує пенсіонер
Думала, що це гра: на Вінниччині 10-річна дівчинка зафіксувала на телефон, як її ґвалтує пенсіонер
Детальніше
Вінниці прощатиметься з 19-річним захисником «Сталевого кордону» Едемом Алієвим
Вінниця прощатиметься з 19-річним захисником з «Сталевого кордону» Едемом Алієвим
Детальніше
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
Війна вийшла за межі російський дрон розніс квартиру в румунському Галаці
Війна вийшла за межі: російський дрон розніс квартиру в румунському Галаці
Детальніше