У Вінниці судили командира - зберігав вдома зброю, щоб "збивати шахеди"

У Вінниці судили командира - зберігав вдома зброю, щоб "збивати шахеди"

11:34 20.11.2023

Вінницький апеляційний суд залишив у силі постанову Хмільницького міськрайонного суду, якою командира однієї з військових частин Вінниччини визнали винним у порушенні правил поводження з боєприпасами. За це військового зобов'язали виплатити штраф 17 тисяч гривень.

На судовому засіданні командир пояснив, що дозвіл на зброю має, а десять пачок патронів калібру 7, 62 мл зберігав удома без злого умислу. Мав нібито збивати ними "Шахедів".

Водночас із постановою суду першої інстанції не погодився. В апеляційній скарзі просив скасувати її та через відсутність у його діях складу адмінправопорушення провадження у справі закрити. Зауважив, зокрема, що  протокол про адміністративне стягнення склали з порушенням КУпАП, а в матеріалах справи немає доказів стосовно перебування боєприпасів на обліку у військовій частині, - інформує пресслужба Вінницького апеляційного суду.

1 січня 2024 року в Україні підвищать тарифи на електроенергію для населення

Однак апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано визнав докази належними й допустимими. Зрештою, апеляційну скаргу військовослужбовця задовольнив частково. Постанову місцевого суду змінив лише у частині стягнення судового збору.

Військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, звільняються від сплати судового збору під час розгляду в усіх судових інстанціях у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків, - роз'яснив ВАС у своїй постанові, звільнивши військового від сплати судового збору.

В решті рішення місцевого суду залишив без змін.

Нагадаємо, Гайсинський районний суд Вінницької області визнав військовослужбовця, призваного за мобілізацією, винним у самовільному залишенні військової частини, вчиненому в бойовій обстановці.

Читайте також

У Вінниці 9-річний школяр потрапив під колесо тролейбуса дитину госпіталізували
У Вінниці 9-річний школяр потрапив під колесо тролейбуса: дитину госпіталізували
Детальніше
На Вінниччині оголосили День жалоби завтра прощатимуться з воїном
На Вінниччині оголосили День жалоби: завтра прощатимуться з воїном
Детальніше
У бою з окупантами загинув електромонтер вінницьких електромереж
У бою з окупантами загинув електромонтер вінницьких електромереж
Детальніше
На Вінниччині викрили серійного розповсюджувача дитячого порно підозрюваного взяли під варту
На Вінниччині викрили серійного розповсюджувача дитячого порно: підозрюваного взяли під варту
Детальніше
На Вінниччині державі повернули 55 гектарів землі, де розташована пам'ятка археології часів черняхівської культури
На Вінниччині державі повернули 55 гектарів землі, де розташована пам'ятка археології часів черняхівської культури
Детальніше
Пів мільйона «в яму» на Вінниччині судитимуть посадовицю за недбалий ремонт доріг
Пів мільйона «в яму»: на Вінниччині судитимуть посадовицю за недбалий ремонт доріг
Детальніше