У Вінниці оголосили про підозру колишньому українському музиканту, який нині підтримує терористів «днр»

У Вінниці оголосили про підозру колишньому українському музиканту, який нині підтримує терористів «днр»

11:25 18.04.2024

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури колишньому українському, нині – російському, музичному діячеві, лідерові відомого поп-рок-гурту, громадянину рф, уродженцю України, повідомлено про підозру у публічних закликах до зміни державних меж та устрою України за попередньою змовою групою осіб, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі, у здійсненні інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та у публічних закликах до агресивної війни (ч. 2 ст. 110, ч. 6 ст. 111-1, ст. 436 КК України).

Про це інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

За даними обвинувачення, підозрюваний, як відома публічна особа, від 2014 року відкрито підтримує політику окупації та анексії російською федерацією України. За 10 років російської агресії співак неодноразово відвідував окуповані рф території Донеччини і Луганщини з концертами на підтримку тамтешніх терористів, - йдеться у повідомленні.

Наразі артист, використовуючи свою медійну популярність, пропагує путінську ідеологію на численну аудиторію через інтернет-платформи. У своїх акаунтах він легітимізує квазіреспубліки л/днр і так зване «приєднання» до рф окупованих територій Запорізької й Херсонської областей. 

Зокрема, у вересні 2022 року підозрюваний взяв участь в пропагандистській акції в москві «Своих не бросаем», присвяченій проведенню незаконних референдумів на тимчасово окупованих рф територіях України.

У травні 2023 року він похвалився нагородженням «орденом дружбы донецкой народной республики», який отримав особисто від лідера терористичної організації «днр» пушиліна. 

Триває розслідування

За ці злочини передбачено покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Нагадаємо, за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури російському оперному співаку, громадянину рф, уродженцю України, повідомлено про підозру у публічних закликах до зміни державних меж та устрою України за попередньою змовою групою осіб, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі, та у публічних закликах до агресивної війни (ч.2 ст.110, ст.436 КК України).

Читайте також

Понад два роки очікування: підтвердилась загибель штурмовика-гранатометника з Бершадської громади
Понад два роки очікування: підтвердилась загибель штурмовика-гранатометника з Бершадської громади
Детальніше
На фронті загинув Павло Шарамков — переселенець, який знайшов дім у Бершадській громаді
На фронті загинув Павло Шарамков — переселенець, який знайшов дім у Бершадській громаді
Детальніше
Сім років на фронті філософія стійкості офіцера-вінничанина «Джексона»
Сім років на фронті: філософія стійкості офіцера-вінничанина «Джексона»
Детальніше
Сталева воля вінницького ветерана Сергія Кумчака від важкого поранення до вершин спорту
Сталева воля вінницького ветерана Сергія Кумчака: від важкого поранення до вершин спорту
Детальніше
П'ять сестринських дуетів побили рекорд вінницького заходу «Родинні обереги»
П'ять сестринських дуетів побили рекорд вінницького заходу «Родинні обереги»
Детальніше
Іллінецька громада втратила на фронті захисника Андрія Паланичка
Іллінецька громада втратила на фронті захисника Андрія Паланичка
Детальніше