Прокурори повідомили про підозру вінничанину, який очолив роту в «козачій бригаді» окупаційної армії

Прокурори повідомили про підозру вінничанину, який очолив роту в «козачій бригаді» окупаційної армії

12:06 03.02.2025

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури 49-річному жителю Вінницького району, громадянину України заочно повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

Про це 3 лютого інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури. 

Підозрюється, що вінничанин, перебуваючи у 2023 році на тимчасово окупованій території Донеччини, добровільно вступив на військову службу до добровольчого козачого батальйону «Скіф» у складі т. зв. «казачьей бригады «Терек», яка підпорядковується міністерству оборони російської федерації. Підозрюваний заступив на службу до ворога з посадою командира роти та надалі спільно з підрозділами збройних сил рф брав участь у бойових діях та окупації східних територій України, – йдеться у повідомленні. 

Зокрема слідством  встановлена участь вінничанина у бойових зіткненнях із підрозділами Збройних Сил України поблизу міста Соледара Донецької області влітку 2023 року.

За вказаний злочин передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області. 

Нагадаємо, за публічного обвинувачення прокурорів Вінницької обласної прокуратури суд в порядку спеціального судового провадження визнав винним та ухвалив обвинувальний вирок народному депутату України V-VII скликань від забороненої в Україні «Партії регіонів». Про це інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Читайте також

18-річна вінничанка збувала наркотики на території обласного центру
18-річна вінничанка збувала наркотики на території обласного центру
Детальніше
На Вінниччині підопічних будинку-інтернату ганяли “на панщину” хто за це відповідатиме
На Вінниччині підопічних будинку-інтернату ганяли “на панщину”: хто за це відповідатиме
Детальніше
Вінницькі резервісти знайшли спосіб тікати з частини коли заманеться справу передали до суду
Вінницькі резервісти знайшли спосіб тікати з частини коли заманеться: справу передали до суду
Детальніше
Сів у чуже авто, завів і поїхав з подвір'я на Вінниччині затримали автокрадія
Сів у чуже авто, завів і поїхав з подвір'я: на Вінниччині затримали автокрадія
Детальніше
Посперечався і вдарив ножем у живіт кривавий конфлікт стався вночі у Вінниці
Посперечався і вдарив ножем у живіт: кривавий конфлікт стався вночі у Вінниці
Детальніше
П'яний вінницький водій обіцяв 1000 доларів поліцейським, щоб ті не складали протокол
П'яний вінницький водій обіцяв 1000 доларів поліцейським, щоб ті не складали протокол
Детальніше