Крижопільчанин, який закликав вдарити ракетами по телевежі у Вінниці, сидітиме

Крижопільчанин, який закликав вдарити ракетами по телевежі у Вінниці, сидітиме

12:15 23.06.2022
2099

Вінницький міський суд визнав винним у державній зраді уродженця Крижополя, охоронця в магазині "Магік". Представник рф поставив йому завдання моніторити переміщення та концентрації Збройних сил України, з’ясувати засоби та способи інформування населення України про перебіг воєнних дій у країні.

Про це повідомляє "Судовий репортер" з посиланням на вирок від 20 червня.

1 березня, будучи обізнаним із місцями дислокації та оборонними позиціями ЗСУ, о 15:31 чоловік записав та відправив представнику рф аудіо-повідомлення про необхідність артилерійських ударів по Маріуполю та Харкову для завдання максимальних втрат підрозділам ЗСУ та цивільному населенню.

Того ж дня о 18:29 чоловік відіслав аудіо-повідомлення зі своїми порадами та вказівками про нагальну необхідність ракетного удару по телевізійні вежі у Вінниці для повного припинення телерадіомовлення в Україні, що миттєво спричинить паніку серед населення України, - йдеться у матеріалах справи.

У судовому засіданні громадянин визнав свою вину, "щиро розкаявся" у вчиненому та надав суду показання. За його словами, після введення на території України воєнного стану він продовжував підтримувати у Telegram спілкування зі своїм товаришем, що проживає наразі на території росії та є колишнім військовослужбовцем збройних сил росії.

На той час, з ідеологічних міркувань, він бажав аби збройні сили російської федерації швидше захопили столицю та інші великі міста України, в тому числі й Вінницю. На його думку, з цією метою ЗС України мали припинити чинити опір агресору, а оголошену в Україні мобілізацію він тоді вважав шкідливою та непотрібною, оскільки це лише розтягувало у часі процес захоплення України Збройними силами рф, — йдеться у вироку.

У суді допитали дружину обвинуваченого, яка підтвердила, що її чоловік з дитинства знайомий з колишнім військовим, який зараз проживає у Росії та займається бізнесом у сфері приватної охорони. Також чоловік їздив на заробітки в Росію орієнтовно у 2015 році та провів там приблизно три місяці.

У суді допитали свідка — військовослужбовця офіцерського складу військової частини А3008. Під час ракетного удару по телевежі у Вінниці його підрозділ ніс службу на даному об’єкті. 16 березня завдали два ракетних удари по даній телевежі, однак поранених не було, хоча приміщення і зазнало часткових руйнувань.

У мобільному телефоні обвинуваченого знайшли голосові повідомлення такого змісту:

Братан, може в тебе які є зв'язки з серйозними людьми, скинь це оповєщєніє моє, нехай … у вишку, щоб не віщали ці канали.

Давно надо було вишку ... Я ж тут живу, я ж в курсє дєла, мнє лучше знать, настроєніє людей, после етіх каналов.

Я воопще ... не понімаю якого ... вони панькаються з тим Маріуполем, Харковом. Ну відстроїться потом вся ця інфраструктура.

За свої дії чоловік відбуватиме п'ять років ув’язнення.

Нагадаємо, російським ракетним кораблем "Адмірал Макаров", який б'є крилатими ракетами по території України, командує колишній український офіцер із Вінниці.

Читайте також

Прикордонник вимагав 10 тисяч в ухилянта за втечу з країни
Прикордонник вимагав 10 тисяч в ухилянта за втечу з країни
Детальніше
Ситуація на фронті Завершуються рятувально-пошукові роботи зруйнованого рашистами ТЦ у Кременчуці
Ситуація на фронті: Завершуються рятувально-пошукові роботи зруйнованого рашистами ТЦ у Кременчуці
Детальніше
«Мрія є!» у Борисполі художник створив мурал із легендарним АН-225
«Мрія є!»: у Борисполі художник створив мурал із легендарним АН-225
Детальніше
1000 комплектів для гігієни бійців відправили на фронт вінницькі бізнесмени
1000 комплектів для гігієни бійців відправили на фронт вінницькі бізнесмени
Детальніше
Обстріл Одещини кількість жертв зросла
Обстріл Одещини: кількість жертв зросла
Детальніше
Відділ молодіжної політики провів годину дозвілля для дітей ветеранів
Відділ молодіжної політики провів годину дозвілля для дітей ветеранів
Детальніше