"Друг" просить в борг: як вінничанам не стати частиною шахрайської схеми

"Друг" просить в борг: як вінничанам не стати частиною шахрайської схеми

16:03 14.09.2023

Мабуть, про схему "друг просить в борг у месенджері" вже знають всі. У випадку, якщо у соцмережі прийшло повідомлення: "Привіт! Позич, будь ласка, гроші на кілька днів", перш ніж допомогти, варто переконатися, що це пише не шахрай. 

Раніше ми розповідали, що варто перетелефонувати другу за номером, який ти точно знаєш, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах, адже якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі.

Якщо можливості подзвонити немає, чи можливо ви давно не спілкувалися і немає номера телефону, тоді запитай друга те, що може знати лише він. Таке питання одразу викриє шахрая. Ще можна написати спільним друзям в соцмережах і запитати чи не отримували вони подібних повідомлень. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки, - інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Як захистити свій акаунт

Кілька порад, як не стати цим "другом" який просить гроші:

  • Аби захистити свої акаунти від можливого зламу варто створювати надійні, складні паролі та не використовувати однаковий пароль для кількох ресурсів. 
  • Пароль має містити не менше 8 символів, літери, цифри та спеціальні символи, а також не містити персональних даних. Варто періодично змінювати паролі до облікових записів та на електронних поштових скриньках.
  • Увімкніть двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість. Тоді для входу до акаунту, крім логіну та паролю, потрібно ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток.
  • Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли у листі від друга. Пам’ятайте, що його акаунти могли зламати та розсилати з них посилання, за якими ховається вірус або фішинговий ресурс.

Нагадаємо, з наближенням опалювального сезону актуальними стануть оголошення про купівлю/продаж товарів для опалення приміщень. Шахраї знову почнуть використовувати різні схеми для заволодіння коштами як покупців, так і продавців.

Читайте також

На Вінниччині в ДТП загинули дві людини, ще два потерпілих — госпіталізовані
Детальніше
Десять років отримали рецидивісти за розбійний напад на вінничанку
Детальніше
У Вінниці патрульні затримали хулігана, який чіплявся до людей на вулиці
Детальніше
У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон
Детальніше
На Вінниччині затримали групу наркодилерів, які збували психотропи
Детальніше
У Тиврові зловмисник вночі вкрав гроші, які надибав у чужому авто
Детальніше