32-річного торговця зброєю затримали у Вінницькому районі

32-річного торговця зброєю затримали у Вінницькому районі

15:32 09.03.2026

Незаконну діяльність торговця зброєю припинили співробітники Управління карного розшуку за оперативною інформацією колег з Департаменту карного розшуку НПУ та СБУ. За місцем проживання 32-річний фігурант облаштував схрони, у яких переховував автомати, пістолети, пістолети-кулемети, рушниці та велику кількість набоїв.

Про це 9 березня інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

У 2025 році поліцейські почали відпрацьовувати інформацію щодо незаконного зберігання автоматичної зброї 32-річним жителем Вінницького району. За оперативними даними, фігурант планував продати автомат Калашникова. У межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці задокументували факт продажу зброї зловмисником, – йдеться у повідомленні.

За підтримки бійців роти поліції особливого призначення фігуранта затримали за місцем проживання. У господарських спорудах він облаштував схрони, де зберігав арсенал зброї та боєприпасів.

Загалом правоохоронці вилучили 12 одиниць вогнепальної зброї: 

  • чотири автомати; 
  • два пістолети-кулемети; 
  • два пістолети; 
  • три рушниці; 
  • гвинтівку;
  • понад 600 набоїв до нарізної зброї.

Повідомили про підозру

Слідчі повідомили затриманому про підозру за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесення застави.

Викриття та документування злочинної діяльності підозрюваного проводили оперативники Управління карного розшуку та Департаменту карного розшуку спільно з працівниками відділення поліції № 5 Вінницького районного управління поліції та Управління СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва Немирівської окружної прокуратури.

Наразі встановлюється джерело походження вилученої зброї та боєприпасів.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, вінницькі контрактники вивозили «трофейне» озброєння із зони бойових дій для продажу. СБУ та Нацполіція викрили спритників.

Читайте також

Радник Президента показав карту загрози від нових «Шахедів» Вінниця поки поза зоною ударів
Радник Президента показав карту загрози від нових «Шахедів»: Вінниця поки поза зоною ударів
Детальніше
Госпіталізовано водія мотоцикла після ДТП у Калинівці
Госпіталізовано водія мотоцикла після ДТП у Калинівці
Детальніше
64-річну пасажирку госпіталізували після ДТП у Вінницькому районі
64-річну пасажирку госпіталізували після ДТП у Вінницькому районі
Детальніше
Розважались під російські пісні на АЗС — вісім вінничан отримали протоколи
Розважались під російські пісні на АЗС — вісім вінничан отримали протоколи
Детальніше
На Вінниччині викрили схему переправлення чоловіків до Румунії
На Вінниччині викрили схему переправлення чоловіків до Румунії
Детальніше
У Вінниці п'яний водій так втікав від патрульних, що спричинив ДТП
У Вінниці п'яний водій так втікав від патрульних, що спричинив ДТП
Детальніше