Службове розслідування: чому в Оратівській поліції проігнорували вирок суду

Службове розслідування: чому в Оратівській поліції проігнорували вирок суду

10:24 25.02.2021
1391

Вінницька обласна прокуратура перевірила дотримання працівниками поліції вимог Кримінального процесуального кодексу України, законів України "Про Національну поліцію" та "Про оперативно-розшукову діяльність" при виконанні вироків судів про призначення особам покарання у виді арешту, які на момент набрання ними законної сили не перебували під вартою.

Встановлено, що працівники Оратівського районного відділення поліції не вжили жодних заходів до встановлення місцеперебування особи, засудженої вироком Вінницького районного суду до чотирьох місяців арешту за ухилення від відбування покарання у виді громадських робіт, призначеного за нанесення потерпілому умисного легкого тілесного ушкодження.

Замість вжиття заходів для затримання засудженого, який фактично перебував за місцем свого проживання на території Оратівського району, керівництво Оратівського відділення поліції у серпні минулого року безпідставно повернуло вирок суду до Вінницького районного відділення поліції, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Своєю чергою у Вінницькому районному відділенні поліції вирок перебував без виконання та лише у січні цього року повторно направлений до Оратівського відділення поліції.

Зазначена бездіяльність сприяє засудженому ухилятися від призначеного покарання, що приховане працівниками поліції від органів прокуратури, які надали неправдиву інформацію про нібито виконання вироку, - додають у прокуратурі.

Як встановлено прокуратурою, засуджений фактично не переховувався від правоохоронних органів та у грудні минулого року звертався до Оратівського відділення поліції із заявою про крадіжку у нього невідомими особами грошових коштів.

У зв'язку з цим обласна прокуратура начальнику Головного управління Національної поліції у Вінницькій області внесла вказівку, у т.ч. з вимогою про проведення службового розслідування аби встановити працівників поліції, з вини яких допущено порушення, та притягнути їх до дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо, у Стрижавській колонії виявлено цілий ряд порушень - винних притягнуть до відповідальності.

Читайте також
Вінниця забрала у недобросовісного орендаря приміщення площею 328 кв. м
Детальніше
Гайсинська прокуратура через суд стягує з посадовця 245 тис. грн
Детальніше
До суду передали обвинувальний акт стосовно серійних крадіїв
Детальніше
Жителі Оратівської громади незаконно знищили 80 дерев
Детальніше
Як гайсинчанка шляхом обману отримала 108 тис. грн бюджетних коштів
Детальніше
Посадовця одного з лісгоспів Вінниччини підозрюють у незаконній вирубці
Детальніше