У Стрижавській колонії виявлено цілий ряд порушень - винних притягнуть до відповідальності

У Стрижавській колонії виявлено цілий ряд порушень - винних притягнуть до відповідальності

10:10 12.01.2021
267

Вінницька обласна прокуратура перевірила держустанову “Стрижавська виправна колонія (№ 81)” щодо дотримання вимог кримінально-виконавчого законодавства та прав засуджених.

Встановлено, що всупереч вимогам Кримінально-виконавчого кодексу України, законів України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” та “Про оплату праці” адміністрацією установи не додержуються державні гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати засудженим. Своєю чергою недостатній рівень оплати праці засуджених негативно впливає на стан зменшення заборгованості за виконавчими документами щодо погашення завданих внаслідок вчинення злочинів державі чи потерпілим збитків, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Ігноруючи вимоги ч. 2 ст. 118 Кримінально-виконавчого кодексу України, згідно з якою засуджені до позбавлення волі, які мають заборгованість за виконавчими документами, зобов’язані працювати в місцях і на роботах, які визначаються адміністрацією колонії, до погашення такої заборгованості, станом на грудень не працевлаштовано 21 із 55 засуджених вказаної категорії.

Мають місце порушення при застосуванні до засуджених, заходів заохочень. Посадовими особами виправної установи належним чином не вивчається поведінка засуджених та, як наслідок, не проводиться об’єктивне оцінювання їх поведінки. Не забезпечено права засуджених на пенсійне забезпечення, а також не вжито достатніх заходів до оформлення паспортів, - додають у прокуратурі.

Набули системного характеру порушення щодо стану організації режиму та охорони, умов тримання і контролю за поведінкою засуджених, внаслідок чого вони мають можливість користуватися забороненими предметами та речами, вчиняють значну кількість правопорушень. Висновки службових розслідувань за фактами вилучення заборонених предметів мають формальний характер без встановлення шляхів їх надходження. Зазначене призводить до того, що засуджені й надалі демонструють неправомірну поведінку. У 2020 році вчинено понад 500 правопорушень, майже вдвічі більше зареєстровано кримінальних проваджень проти 2019 року.

Внаслідок проведення неналежної соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими, вивчення їх поведінки за період відбування покарання, комісією установи приймаються необґрунтовані рішення про можливість застосування до них пільг, передбачених ст. 81, 82 КК України. Судами через передчасне направлення колонією відповідних клопотань відмовлено в застосуванні таких пільг трьом засудженим.

З огляду на викладене, обласною прокуратурою начальнику виправної установи внесено вказівку про невідкладне усунення виявлених порушень та притягнення винних службових осіб до дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо, у Вінницькій в'язниці хронічно не доплачували засудженим - чому та скільки?

Читайте також
У Вінницькому апеляційному суді – новий випадок коронавірусної хвороби
Детальніше
Підозрюваний спробував збути у Вінниці понад 300 згортків з метадоном
Детальніше
Прокуратура повертає Чернівецькій громаді 57 га землі вартістю 7 млн грн
Детальніше
Шість років ув’язнення - вінничанці, яка продавала амфетамін
Детальніше
Вінничанин, який спричинив ДТП з трьома потерпілими, постане перед судом
Детальніше
Вінничанин івідповідатиме у суді за те, що погрожував жінкам гранатою
Детальніше