Чи можна покращити зір

Чи можна покращити зір

18:31 28.12.2023

Зниження гостроти зору може відбуватися з різних причин. Один з основних факторів впливу — довготривала робота за комп’ютером або смартфоном. Також здатність бачити погіршується через стрес, перевтому та підвищену напруженість очей. Що можна зробити, і що радять офтальмологи — розглянемо докладніше.

Покращення зору в домашніх умовах

Здоров’я очей залежить від раціону, фізичної активності. Для його зміцнення лікарі рекомендують:

  • не користуватися девайсами на вулиці та в приміщенні з яскравим освітленням;
  • почергово працювати з електронними й друкованими виданнями;
  • під час довготривалого сидіння з ноутбуком перериватися на 10–15 хвилин.

Також пацієнтам часто радять робити гімнастику для очей для покращення кровопостачання й підтримання їхніх м’язів і багато гуляти на свіжому повітрі. Потрібно відмовитися від алкоголю, особливо низькоякісного.

Корекція лінзами й окулярами

Особливої уваги потребує зір малюка. Адже дуже важливо своєчасно виявити порушення, запобігти його подальшому розвитку й підібрати метод лікування. Наприклад, для покращення гостроти зору дитяча офтальмологія у Львові пропонує окуляри й лінзи. Найчастіше ці засоби використовують для корекції міопії, але повного відновлення природної здатності чекати не варто.

Гігієна зору

Важливо ополіскувати очі водою. Уранці — спочатку теплою, потім холодною. Увечері — навпаки. Також треба користуватися влітку протисонцевими окулярами, які допоможуть вберегти очі від шкідливого впливу ультрафіолету.

Дотримання дієти

Додавайте до щоденного раціону продукти, що містять поживні речовини й вітаміни, корисні для органів зору. До таких належить чорниця, що складається з мікроелементів, які живлять сітківку ока. Також споживайте моркву, цей овоч містить велику кількість каротину для запобігання розвитку катаракти.

Використання добавок

Мінеральні та вітамінні комплекси важливі для здоров’я очей людини. Більшість із них не виробляється організмом, тому треба споживати їх із їжею. Для підвищення гостроти зору та підтримання нормального стану сітківки пацієнтам рекомендують лютеїн. Він необхідний дітям, людям після сорока років і тим, хто скаржиться на знижений нічний зір. Вітамін C здатен уповільнити розвиток катаракти, яка може спричинити повну сліпоту.

Профілактику зору потрібно виконувати в будь-якому віці, особливо похилому. Дотримуйтеся поживного та збалансованого харчування й не нехтуйте візитами до офтальмолога.