На Вінниччині стартував новий етап кампанії #ШахрайГудбай
На Вінниччині стартував новий етап інформаційної кампанії #ШахрайГудбай. Всеукраїнська інформаційна кампанія з платіжної безпеки покликана поліпшити обізнаність громадян і нагадати про основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків.
З нагоди старту нового етапу кампанії відбувся круглий стіл за участі генеральних партнерів, зокрема Департаменту кіберполіції.
З початку цього року до Департаменту кіберполіції надійшло вже понад 20 тисяч звернень громадян, з них - більше 75% щодо шахрайства в Інтернеті. Аналогічні відсоткові показники ми спостерігали й минулого року, відповідно протидія онлайн-шахрайству залишається одним з основних напрямів роботи кіберполіції, - наголосив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.
Він також розповів про найпопулярніші схеми онлайн-афер та про результати роботи підрозділу у розрізі протидії шахрайству.
Працівники Департаменту кіберполіції у рамках співпраці з Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій і Нацбанком України налагодили механізм для фільтрації фішингових доменів і подальшого їх блокування. Завдяки спільній роботі з початку цього року заблоковано більше 16 тисяч доменних імен, які шахраї використовували для створення фішингових посилань. Завдяки цьому, кількість злочинів пов’язаних з фішингом знизилась майже на 30%, - зазначив Юрій Виходець.
Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Андрій Поддєрьогін каже про те, що більшість випадків, коли громадяни втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї картки, одноразових паролів для підтвердження операцій, даних для входу до інтернет-банкінгу.
Половина від загальної суми збитків від шахрайства з платіжними картками відбулася через соціальну інженерію. Їх можна було б уникнути, пам’ятаючи та дотримуючись правил безпечного використання платіжних карток, - зазначає Андрій Поддєрьогін.
Інформаційна кампанія триватиме до кінця року у всіх регіонах України. Національний банк разом із партнерами інформуватимуть громадян про те, як вберегтися від платіжного шахрайства.
Нагадаємо, повномасштабна війна дала зрозуміти нам важливість інформаційної підтримки наших військових, а також протидії кремлівським медіапропагандистам. Тому кіберполіція України, спільно з волонтерами та небайдужими громадянами запровадила проєкт "MRIYA".