У Вінниці презентували проєкт «Гарний зір у школярів»

У Вінниці презентували проєкт «Гарний зір у школярів»

09:54 18.01.2024

У Вінниці презентували проєкт «Гарний зір у школярів». У рамках проєкту в школярів обстежуватимуть зір. За результатами дослідження в навчальних закладах розроблятимуть заходи, щоб до 2026 року зменшити погіршення зору на 5%.

На Вінниччині понад 30 тисяч дітей мають захворювання очей. Найпоширеніші — міопія (короткозорість) та косоокість. Такі дані озвучені під час кругло столу, присвяченому презентації проєкту «Здоровий зір для кожного школяра», який стартує у регіоні.

Проєкт ініційований «Вінницьким обласним центром контролю та профілактики хвороб». Він має на меті об’єднати зусилля органів влади, освітян, медиків, батьків, соціальних працівників для зменшення захворюваності школярів на хвороби очей, а також підвищити обізнаність мешканців Вінниччини щодо ключових правил здорового способу життя.

Проєкт діятиме протягом 2024-2025 років у школах Вінницької міської об’єднаної територіальної громади та Шаргородської територіальної громади.

Причини погіршення зору у школярів насамперед необхідно шукати в способі життя. Довготривале перебування біля комп’ютерів та гаджетів, нестача рухливих ігор, прогулянок на свіжому повітрі – усе це є факторами ризику захворювань очей. Але 80% усіх випадків порушень зору можливо попередити, — наголосила в.о. гендиректора «Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб» Валентина Зайцева.

Керівник Проєкту, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Оксана Скоробогач зазначила, що передбачається проведення комунікаційних кампаній щодо збереження зору, моніторингових візитів у визначені громади області, проведення досліджень щодо захворювань очей серед школярів, а також здійснення відповідних лабораторно-інструментальних досліджень робочих місць школярів.

Насамперед Проєкт покликаний створити сприятливе для збереження зору школярів середовище. Маємо на меті на 100% охопити профілактичними оглядами дітей обраних класів та зменшити на 5% рівень захворюваності очей у дітей шкільного віку, - додала Оксана Скоробогач.

Учасники кругового столу, серед яких представники відокремлених структурних підрозділів, які долучились до онлайн-обговорення, розглянули такі теми:

  • кроки щодо створення безпечного освітнього середовища задля профілактики очних хвороб у школярів,
  • дотримання санітарного регламенту для закладів освіти,
  • причини види, тенденції, методи лікування та профілактику порушень зору у школярів.

Нагадаємо, у Вінницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування організовують супровід людей з порушенням зору та слуху. Зокрема, можна скористатися послугою перекладу жестовою мовою.

Читайте також

В гості до вінницьких рятувальників завітали першокласники 15-го ліцею
Детальніше
Дитячий волонтерський центр «VinPatriot» підготував для військових гостинці
Детальніше
У Вінницькому краєзнавчому музеї провели другий майстерклас з писанкарства для дітей-сиріт
Детальніше
Фотопроєкт «Хочу додому»: волонтерка допомагає безпритульним тваринкам знайти дім
Детальніше
Центру "ЯМаріуполь" передали обладнання для облаштування дитячого куточку
Детальніше
У Вінниці влаштували майстерклас для дітей - виготовляли пасхальні кошики
Детальніше