Як інтернаціональні легіони виборюють нашу спільну свободу — ексклюзивний репортаж з Донеччини
Інтернаціональні легіони — це реальна підтримка у виборюванні нашої свободи, в якій Україна стоїть щитом між цивілізованим світом і російською навалою. Пліч-о-пліч з нашими хлопцями та дівчатами стали представники США, Канади, Японії, Бразилії, Франції, Великої Британії тощо. А також ближніх країн — Грузії, Білорусі, росії, які категорично не згодні з позицією своїх держав.
За статусом, добровольці-легіонери не є найманцями, а отримують таке саме грошове забезпечення, як і українські військовослужбовці. Вони підпорядковуються ЗСУ і діють у складі територіальної оборони.
Сьогодні в українських збройних силах функціонує вже багато інтернаціональних підрозділів:
- Полк імені Кастуся Калиновського – сформований білорусами;
- Грузинський національний легіон – до складу входять грузини, котрі беруть участь у конфліктах на сході України ще з 2014 року;
- Легіон “Свобода Росії” – об’єднує російських добровольців та військовополонених, які перейшли на бік України й виступають проти путінського режиму;
- Батальйон імені Шейха Мансура – підрозділ, сформований чеченськими добровольцями, що виступають проти проросійського лідера Кадирова.
Знімальна група ВІТА ТБ — Надія Зуєва та Дмитро Санін — провела на Донеччині кілька днів з бійцями 2 інтернаціонального батальйону, щоб на власні очі побачити як тренуються, живуть і воюють легіонери.
Інтернаціональний легіон
Інтернаціональний легіон - це підрозділ, який з своїм духом, принципом комплектування є добровольчим формуванням. До лав нашого підрозділу приєднуються як іноземні, так і українські добровольці. А перевагу надаємо тим, хто має військовий досвід, хто є колишніми військовослужбовцями армій, або ж силових структур своїх країн, - розповідає командир 2 Інтернаціонального легіону оборони України, полковник Руслан Мирошниченко "Санта".
В лавах захисників України 2 Інтернаціональний легіон отримав символічну емблему, на якій зображений римський шолом та спис.
Девіз легіону — Viribus Unitis, що в перекладі означає “Об’єднаними силами” і красномовно наголошує, що всіх добровольців-іноземців об’єднує спільна ціль — захист України від російської агресії та підтримка демократичних цінностей світової спільноти.
Гордий і радий захищати цю країну від російського вторгнення. Я бачив жахи, які скоювали російські військові проти українців, особливо цивільних людей. І це була одна з причин чому зробив усе можливе, щоб приїхати в Україну. Ми на протилежних кінцях світу, але це не стало перешкодою для приїзду сюди. Той військовий досвід, який здобув у Колумбії, використовую тут для захисту суверенітету та людей цієї країни, - каже боєць 2 Інтернаціонального легіону, сержант Леон (Колумбія), який воює в Україні вже майже два роки.
Легіон активно діє на сході України, де сформована тактична група “Схід” бере участь у складних бойових завданнях на Донбасі.
Воюють з мінімальними втратами
Завдяки належному забезпеченню та підготовці, легіонери продовжують виконувати місії з мінімальними втратами, що є значним досягненням у таких умовах.
Бійці живуть і проходять ротацію групами — хтось перебуває на бойовому завданні, в когось є можливість відпочити. В кожного — свій куточок, по якому можна вгадати країну.
За оцінками військових експертів, загалом у війні бере участь близько 20000 іноземних добровольців з 52 країн, які надають неоціненну підтримку Україні в її боротьбі за незалежність та свободу.
Нагадаємо, на Запорізькому напрямку, на лінії фронту Оріхів-Роботине, наші збройні сили вчергове відбили атаку рф. Ворог тут атакує і вдень, і вночі.