В “Укренерго” пояснили, чи доведеться взимку відключати світло

В “Укренерго” пояснили, чи доведеться взимку відключати світло

11:29 01.10.2024

Обстріли мирних міст російськими окупантами призвели до того, що українська енергосистема перебуває в критичному стані. В.о. голови правління НЕК “Укренерго” Олексій Брехт під час виїзного засідання комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради у Львові розповів, чи є шанси пройти зиму без відключень.

За його словами, країна може пройти зимовий період без відключень або з мінімальними обмеженнями електроенергії в пікові години споживання в тому разі, якщо на вулиці буде від 0 градусів і вище. Також незначні графіки можуть бути введені, якщо температура повітря за вікном становитиме -10…-15 градусів тепла протягом трьох діб.

За температури, яка характеризуватиметься або нульовими, або позитивними значеннями, ми проходитимемо цей період без обмежень. Якщо ж ми говоримо про температуру мінус 10-15 градусів, обмеження можливі — вони не повинні перевищувати 1-1,5 тис. МВт потужності, — заявив Олексій Брехт.

Такі обмеження, продовжує представник “Укренерго”, відповідатимуть одній черзі графіків відключень. У прогнозі компанії йдеться про те, що найскладніша ситуація, з незначною відсутністю світла, очікується впродовж трьох місяців — з грудня по лютий. Чим буде холодніше — тим вища ймовірність і тривалість відключень.

Нагадаємо, структурні підрозділи Вінницької міської ради спільно з представниками підприємств критичної інфраструктури пройшли навчання та відпрацювали план дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема тривалого відключення світла. Злагодженість дій спрямовані на те, щоб допомогти громаді стійко пережити енергетичну кризу, зумовлену російськими терористичними обстрілами.

Читайте також

Загальнонаціональна хвилина мовчання
Загальнонаціональна хвилина мовчання
Детальніше
40 років Вінниця втратила на фронті кадрового офіцера Василя Барановського
40 років: Вінниця втратила на фронті кадрового офіцера Василя Барановського
Детальніше
Вибухи у Хмельницькому четверо військових травмовано, п'ятьох шукають
Вибухи у Хмельницькому: четверо військових травмовано, п'ятьох шукають
Детальніше
Гасіння пожежі на Новій пошті на Вінниччині ускладнювала загроза повторних атак
Гасіння пожежі на Вінниччині ускладнювала загроза повторних ворожих атак
Детальніше
Прокуратура відкрила провадження за атакою на Нову пошту в Гайсині
Прокуратура відкрила провадження за атакою на Нову пошту в Гайсині
Детальніше
До ліквідації наслідків ворожої атаки в Гайсині залучили 22 одиниці сецтехніки
22 одиниці спецтехніки залучили до ліквідації наслідків ворожої атаки у Гайсині
Детальніше