В Україні дефіциту електроенергії в системі не прогнозують

В Україні дефіциту електроенергії в системі не прогнозують

13:16 21.04.2024

В Україні на 21 квітня дефіциту електроенергії в системі не прогнозують. Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень у Харківській області та у Кривому Розі. 

Про це інформує пресслужба Міністерства енергетики України.

При цьому Україна передавала надлишки електроенергії до Польщі. Через сонячну погоду та відповідно активну роботу сонячних станцій утворився надлишок електроенергії.

На запит оператора системи передачі Україна передавала надлишки електроенергії до Польщі. Сумарна величина переданої електроенергії – 1600 МВт год. Також обмежувалася генерація з відновлюваних джерел енергії – сумарною величиною 1851 МВт год, – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в міністерстві, на поточну добу дефіциту електроенергії та залучення аварійної допомоги не планується. Також не плануються обмеження для побутових та промислових споживачів, крім Харківщини та Кривого Рогу.

Атаки на енергосистему України

Через бойові дії на Донеччині відключалась високовольтна повітряна лінія. Через це одне з енергетичних підприємств знижувало потужність. Споживачі не знеструмлювалися.

На Чернігівщині внаслідок обстрілів пошкоджено повітряні лінії, відключено понад 1,1 тисячі точок обліку у двох населених пунктах.

Нагадаємо, у Вінницькій області планували обмежити споживання електроенергії для промислових підприємств, але відтермінували застосування таких заходів. Населення закликають економити електроенергію.

Читайте також

Пошкоджені будинки і постраждалі мешканці: в Жмеринці розбирають завали після падіння ворожого дрона
Детальніше
У вінницькому ліцеї провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ
Детальніше
У понеділок, 27 травня, знеструмлення споживачів в Україні триватимуть
Детальніше
Де відключатимуть воду та світло - перелік планових ремонтних робіт у Вінниці 27 травня
Детальніше
У Калинівку "на щиті" повертається нацгвардієць Олександр Гаврилюк
Детальніше
У Жмеринці тривають відновлювальні роботи після російської атаки - пошкоджені будинки та школа
Детальніше