У Польщі в Український легіон готові вступити кілька тисяч людей

У Польщі в Український легіон готові вступити кілька тисяч людей

12:34 11.07.2024

Кілька тисяч українців, які перебувають у Польщі, зареєструвалися для участі в Українському легіоні.

Про це заявив очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський на заході NATO Public Forum у межах саміту НАТО.

Ми починаємо готувати першу українську бригаду, що складається з добровольців у Польщі. У нас налічується до мільйона українців обох статей, і кілька тисяч із них уже зареєструвалися для участі в цьому призові. Цікаво, що багато з них справді хочуть служити і замінювати своїх співвітчизників, але кажуть: ми не хочемо бути відправленими в бій без належного навчання та екіпірування, - розповів Радослав Сікорський.

Міністр додав, що його країна надаватиме підготовку та екіпірування, а потім добровольці поїдуть до України як підрозділ із правом повернення до Польщі після проходження ротації.

Якби так вчинила кожна європейська країна, в України було б кілька бригад, - сказав Сікорський.

Раніше міністр оборони України Рустем Умеров закликав усіх українців, які перебувають у Європі, приєднатися до Українського легіону. За його словами, легіон спорядять найкращим обладнанням, а добровольців навчатимуть Польща, Литва та інші країни ЄС.

Створення Українського легіону передбачає Угода про гарантії безпеки, підписана Україною та Польщею. Президент Володимир Зеленський сказав, що кожен громадянин України, який вирішить долучитися до легіону, зможе підписати контракт із ЗСУ.

Нагадаємо, основні пріоритети у роботі обласної Ради в умовах повномасштабної війни – це безпека та оборона, стійкість і турбота. Оперативна реакція на запити наших захисників і допомога тим, хто постраждав від ворожих нападів, чиє житло знищили або зруйнували.

Читайте також

Президент призначив Михайла Драпатого новим головнокомандувачем ЗСУ
Президент призначив Михайла Драпатого новим головнокомандувачем ЗСУ
Детальніше
Майже рік вважався зниклим безвісти підтверджено загибель воїна з Іллінецької громади
Майже рік вважався зниклим безвісти: підтверджено загибель воїна з Іллінецької громади
Детальніше
Немирів прощатиметься з воїном-ахисником Ярославом Коломійцем
З воїном-захисником Ярославом Коломійцем прощатимуться у Немирові
Детальніше
Липовецька громада поховала прикордонника Андрія Превара
Липовецька громада поховала прикордонника Андрія Превара
Детальніше
Уродженець Вінниці, полковник поліції Максим Мовчан загинув на розмінуванні Харківщини
Уродженець Вінниці, полковник поліції Максим Мовчан загинув на розмінуванні Харківщини
Детальніше
Ладижин 22 липня проводжатиме в останню путь ще одного захисника
Ладижин 22 липня проводжатиме в останню путь ще одного захисника
Детальніше