Ситуація в енергетиці покращилась, але потужні прилади вінничанам радять вмикати лише вдень
В українській енергетиці суттєво змінилася ситуація – зі встановленням ясної та теплої погоди активізувалася робота сонячних електростанцій (СЕС), що посилило енергосистему додатковим обсягом генерації. Втім, потреба в економному споживанні ресурсу не зникла – адже у години вечірнього піка споживання енергії сонця вже немає, а тому її потрібно заміняти іншими типами генерації. Що може бути проблематично – через руйнування енергооб'єктів після російських обстрілів.
Про це 18 квітня інформують в “Укренерго”.
Там зазначили: у зв'язку з цим українцям варто намагатися використати потужні електроприлади у період з 10:00 до 18:00.
Попри те, що вдень активна робота сонячних електростанцій створює надлишок потужності в енергосистемі, їхню продуктивність доводиться обмежувати. Адже цей надлишок "складно подолати користуючись з експорту" – оскільки в сусідніх державах встановлена потужність СЕС така ж, або ще більше, ніж в Україні, - йдеться у повідомленні.
Водночас зазначається, за допомогою сонячної генерації не можна балансувати енергосистему чи розраховувати на певний відсоток покриття споживання у майбутньому. Річ залежно від "непрогнозованих у тривалій перспективі погодних факторів".
Зараз різниця між хмарним та сонячним днями дорівнює потужності кількох енергоблоків великих теплових електростанцій. У таких умовах дуже важливо дотримуватися рекомендацій щодо перенесення енергоспоживання на денний час у сонячні дні, – резюмували енергетики.
Нагадаємо, у Вінниці планують створити енергоострів, який поєднає між собою кілька котелень, що забезпечують послугами гарячого водопостачання та централізованого опалення значну частину Вишеньки, та деяких когенераційних установок, встановлених торік. Когенераційні установки являють собою устаткування, яке працює на газу і виробляє теплову та електричну енергію.