Створять цифровий сервіс для багатоквартирних будинків деталі проєкту

Створять цифровий сервіс для багатоквартирних будинків: деталі проєкту

11:49 27.11.2024

В Україні створять цифровий сервіс для багатоквартирних будинків, де будуть проводити електронні збори і голосування онлайн. Там також зберігатимуть інформацію про будинок та діяльність об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Рішення про створення системи ухвалив український уряд.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.

Навіщо впроваджують систему

Раніше в Україні не було інструмента, який би зберігав повну інформацію про багатоквартирні будинки та документацію в захищеному вигляді. Система “Наш Дім” цифровізує процес управління будинками та зробить його зручнішим і прозорішим. Паралельно держава отримає дієвий інструмент для збору аналітики щодо багатоквартирних будинків, щоб ухвалювати ефективні рішення у формуванні житлової політики, — написали в пресслужбі Мінцифри.

ОСББ та управителі зберігатимуть рішення й документи у захищених цифрових сховищах. Разом із цим вони зможуть звітувати про свою роботу на сайті.

Коли створять сервіс

Як вказують у міністерстві, систему запустять протягом двох наступних років. Експериментальний проєкт реалізують у співпраці Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства юстиції України й Міністерства цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev.

Партнер програми — Фонд Східна Європа.

Нагадаємо, у Вінниці продовжують реалізовувати заходи направлені на створення безбар'єрного середовища. З початку року, на замовлення департаменту житлового господарства, в громаді встановили 15 конструкцій, які полегшують вінничанам доступ до помешкань.

Читайте також

Школи мають підготуватися до автономної роботи на випадок відключень світла
Школи мають підготуватися до автономної роботи на випадок відключень світла
Детальніше
Укрпошта запустила внутрішні поштомати у Вінниці та ще 14 регіонах
Укрпошта запустила внутрішні поштомати у Вінниці та ще 14 регіонах
Детальніше
Три громади Вінниччини отримали обладнання для «Мобільного адміністратора»
Три громади Вінниччини отримали обладнання для «Мобільного адміністратора»
Детальніше
У Вінниці після повітряної тривоги збився GPS у громадському транспорті
У Вінниці після повітряної тривоги збився GPS у громадському транспорті
Детальніше
У Вінниці розглянули ще 15 заяв на житлові ваучери від держави
У Вінниці розглянули ще 15 заяв на житлові ваучери від держави
Детальніше
Monobank дозволив блокувати перекази — тепер колишні не набридатимуть
Monobank дозволив блокувати перекази — тепер "колишні" не набридатимуть
Детальніше