Німеччина виділить 10 мільйонів євро на відбудову Охматдиту

Німеччина виділить 10 мільйонів євро на відбудову Охматдиту

14:40 18.07.2024

Німеччина виділить 10 мільйонів євро на відбудову Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит та ще 4 мільйони євро на невідкладні потреби медичної системи України.

Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я України.

Проєкти відбудови обговорили під час онлайн-зустрічі міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко та Свенья Шульце, федеральна міністерка з питань економічного співробітництва та розвитку, та під час зустрічі з Мартіном Єґером, послом Німеччини в Україні.

Наш пріоритет - якнайшвидше відновити надання медичних послуг в Охматдиті на базі найновішого діючого корпусу, який постраждав від ракетної атаки 8 липня, - повідомляють у Міністерстві.

Вартість робіт, без урахування вартості обладнання, складає орієнтовно 400-450 мільйонів гривень. Остаточну оцінку буде відомо після всіх експертиз. Ця сума вже є завдяки коштам, виділеним Урядом України та зібраним через платформу United24.

Фонд Говарда Баффета готовий повністю профінансувати потребу в обладнанні.

  • 10 мільйонів євро від Уряду Німеччини будуть спрямовані на зведення нового корпусу замість зруйнованих. Наразі триває обстеження зруйнованих об'єктів культурної спадщини міста та технічне обстеження інших будівель. Після завершення цих обстежень можна буде розпочати проєктування з урахуванням вимог законодавства. Фахівці вже займаються підготовкою відповідного медичного завдання.
  • Ще 4 мільйони євро будуть спрямовані на підтримку лікарень, куди тимчасово релоковані відділення Охматдиту, аби забезпечити медичну допомогу важкохворим дітям, а також на підтримку лікарень на прифронтових територіях. 

Також обговорили стратегічні напрямки співпраці між нашими країнами. Зокрема, йдеться про розвиток системи фізичної та психологічної реабілітації, сферу ментального здоров'я та підготовку до майбутнього опалювального сезону.

Німеччина GIZ Ukraine: Resilient Society допомагає облаштувати 38 лікарень у 9 областях для забезпечення автономного тепло-, водо- та електропостачання.

Нагадаємо, Міністерство оборони запустило в роботу онлайн-калькулятор для вирахування заробітних плат військових. Він доступний на базі сайту соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Читайте також

167 ветеранів та їхніх рідних звернулись за тиждень до вінницького міського простору Побратим
167 ветеранів та їхніх рідних звернулись за тиждень до вінницького міського простору "Побратим"
Детальніше
У Вінниці прозвітували про роботу Муніципальної варти дбали про безпеку та порядок
У Вінниці прозвітували про роботу Муніципальної варти: дбали про безпеку та порядок
Детальніше
Понад 9 тис. пацієнтів щороку Креді Агріколь подарував 10 ліжок для Хмільницької лікарні
Понад 9 тис. пацієнтів щороку: Креді Агріколь Україна подарував 10 ліжок для Хмільницької лікарні
Детальніше
Учні та вчителі Вінницького ліцею №27, об’єднавши зусилля, передали 5 дронів для захисників
Учні та вчителі Вінницького ліцею №27, об’єднавши зусилля, передали 5 дронів для захисників
Детальніше
Почесне Консульство Латвії у Вінниці передало авто для потреб Нацгвардії
Почесне Консульство Латвії у Вінниці передало авто для потреб Нацгвардії
Детальніше
“Дядя Гриша” у Вінниці: невтомний волонтер з Херсона продовжує збирає кошти для ЗСУ
“Дядя Гриша” у Вінниці: невтомний волонтер з Херсона продовжує збирати кошти для ЗСУ
Детальніше