Набрав чинності новий порядок надання допомоги на проживання для переселенців

Набрав чинності новий порядок надання допомоги на проживання для переселенців

16:49 13.03.2024

Уряд змінив Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Він набрав чинності 1 березня. Змінами передбачено, що допомога надаватиметься найбільш вразливим категоріям.

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради продовжує прийом заяв на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Звертаємо увагу мешканців Вінницької громади з-поміж ВПО, які отримують виплати на проживання. Відтепер діє новий порядок надання цієї допомоги. Виплати автоматично продовжують трьом категоріям. Це особи з інвалідністю I чи II групи та дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти, пенсіонери, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн – це чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність, а також дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, батькам-вихователям і прийомним батькам, – пояснює директорка департаменту соціальної політики Вінницької міськради Валентина Войткова.

Як зазначають у департаменті соціальної політики, іншим категоріям внутрішньо переміщеним особам допомога буде призначатися на підставі заяви, за умови, якщо сукупний дохід родини у розрахунку на одного члена сім’ї не перевищує 9 444 гривень (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність) та у разі, коли:

  • у складі сім’ї є непрацююча працездатна особа, що доглядає за дитиною віком до 14 років, або за трьома і більше дітьми до 18 років та сім’я проживає на території, де ведуть бойові дії, або прифронтові території, або в населених пунктах, де немає можливості дитині відвідувати дитячий садок, школу (навчання відбуваються онлайн);
  • у складі сім’ї є непрацююча працездатна особа зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу та у складі сім’ї є діти, які відвідують заклади дошкільної освіти або навчаються у закладах загальної середньої освіти, закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти;
  • у складі сім’ї є особа, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку, або за дитиною, хворою на тяжкі хвороби;
  • у складі сім’ї є особа, яка надає соціальні послуги з догляду (за наявності документів про отримання компенсації);
  • у складі сім’ї є працездатні особи, які протягом попередніх шести місяців сприяли своїй зайнятості та у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

За новою заявою (без врахування доходів) виплати продовжуються на 6 місяців таким категоріям:

  • особам, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату та отримують державну соціальну допомогу (крім осіб з інвалідністю І та II групи), якщо середньомісячний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 9 444 грн;
  • вагітним жінкам (починаючи з 30 тижня вагітності);
  • малолітнім дітям, які прибули без законного представника за заявою особи, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах, що підтверджується документально.

Із заявами на призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам необхідно звернутися до:

  • управління соціального захисту населення (Правобережне) проспект Космонавтів, 30 (II поверх), тел. для довідок: 063-856-62-72, 50-83-95;
  • управління соціального захисту населення (Лівобережне) вул. Замостянська, 7 (II поверх), тел. для довідок: 097-101-45-18, 50-86-72.

Прийом документів здійснюється з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 16:00.

Нагадаємо, з 1 березня Уряд вніс зміни в Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Відтепер допомогу надаватимуть найбільш вразливим категоріям. 

Читайте також

У вінницькому оздоровчому таборі «ЯМаріуполь. Родина» стартував новий сезон
Детальніше
Маленькі маріупольці у Вінниці вже навчаються в «Академії майбутніх першокласників»
Детальніше
Пачка цигарок коштуватиме 200 гривень: як змінюватимуться ціни у найближчі роки
Детальніше
"Вільна українська" - у Вінниці стартували безкоштовні курси української мови
Детальніше
Нові зміни до проходження військово-лікарської комісії. Хто звільняється від проходження ВЛК?
Детальніше
Родинам військовослужбовців спростили процес оформлення субсидій
Детальніше