Кому та коли доведеться підтверджувати законність своїх грошей на картах

Кому та коли доведеться підтверджувати законність своїх грошей на картах

13:12 15.12.2024

Українські банки планують запровадити нові ліміти для клієнтів, які не можуть документально підтвердити походження своїх доходів. Це передбачено Меморандумом, який був підписаний найбільшими банками.

Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.

За його словами, зміни торкнуться лише клієнтів без підтверджених доходів, які становлять близько 1% від загальної клієнтської бази банків. Такі клієнти будуть позначені як “високий рівень ризику” і до них будуть запроваджені більш жорсткі ліміти на перекази. Ці обмеження впроваджуватимуться поступово:

З 1 лютого 2025 року:

  • Для клієнтів з “високим” рівнем ризику встановлюється місячний ліміт на операції до 50 тисяч гривень.
  • Для клієнтів із “середнім” та “низьким” рівнями ризику діятиме ліміт у розмірі до 150 тисяч гривень на місяць.

З 1 червня 2025 року:

  • Ліміт для клієнтів із “середнім” та “низьким” рівнями ризику зменшиться до 100 тисяч гривень на місяць.

Якщо ви працюєте офіційно, отримуєте “білу” зарплату або можете іншим способом підтвердити свої доходи, для вас нічого не зміниться, — зазначив Пишний.

Також він додав, що Меморандум не посилює загальний фінансовий моніторинг і не вводить додаткових обмежень для більшості користувачів. Він спрямований на прозорість транзакцій та боротьбу з мережами “дропів”, які використовують банківські картки для ухилення від податків чи відмивання грошей.

Також успішна реалізація цих змін може призвести до скасування тимчасових лімітів на P2P-перекази, які були введені у жовтні.

Таким чином, клієнти, які мають документальне підтвердження своїх доходів, не відчують жодних змін. Для клієнтів без підтверджених доходів можуть бути запроваджені ліміти на перекази та зняття коштів.

Нагадаємо, програма "єОселя" розширюється: три нові банки долучились до програми іпотечного кредитування. Як повідомляє пресслужба "Дії", МТБ Банк, ТАСКОМБАНК та BISBANK стали новими учасниками програми.

Читайте також

У Жмеринському районі водій спробував підкупити держслужбовців
У Жмеринському районі водій спробував підкупити держслужбовців
Детальніше
Вінницькі ветерани та родини загиблих отримують фінансову допомогу - скільки та як
Вінницькі ветерани та родини загиблих отримують фінансову допомогу - скільки та як
Детальніше
Пакунок школяра 4 тисячі сімей з Вінниччини зареєструвались у програмі
Пакунок школяра: 4 тисячі сімей з Вінниччини зареєструвались у програмі
Детальніше
Вінниччина – лідер у закупівлі безпілотників для військових серед тилових областей
Вінниччина – лідер у закупівлі безпілотників для військових серед тилових областей
Детальніше
Вкрав у Вінниці гроші та ноутбук товариша й втік до Одеси
Вкрав у Вінниці гроші та ноутбук товариша й втік до Одеси
Детальніше
На Вінниччині 25-річна посадовиця розтратила 300 тис. грн бюджетних коштів
У Жмеринському районі 25-річна посадовиця розтратила 300 тис. грн бюджетних коштів
Детальніше