Кінець диктатури: сирійські емігранти повертаються додому після падіння режиму Башара Асада
На контрольно-пропускному пункті Яйладаги черги. Вперше за понад 10 років кордон між Туреччиною та Сирією відкрили, аби мільйони сирійських емігрантів могли повернутись на батьківщину. Це відбувається всього через кілька днів після падіння режиму Башара Асада.
В ніч проти неділі 8 грудня сирійські повстанці зайняли столицю Дамаск. Правитель диктатор втік з країни. Башару Асаду політичний притулок надала росія. Парадокс у тому, що саме росія у потрібний момент не надала підтримки союзникові.
Як зазначили у центрі національного спротиву, Асад просив путіна надати військову допомогу та відпустити на захист свого режиму сирійських найманців, яких росіяни відправили на війну в Україні. Однак той відмовив, фактично зрадивши партнера заради задоволення якихось своїх амбіцій щодо українських територій.
Падіння режиму Асада - це не абиякий удар по престижу росії, як держави, що неспроможна захистити своїх союзників. Про це написали чи не усі закордонні видання. Але це ще й удар по економіці країни-агресорки. Своїх інтересів у Сирії росія ніколи не приховувала.
Деякі експерти вважають, що тепер понад семитисячне військо, яке базувалось у Сирії, путін направить на війну в Україні. Тим часом Ізраїль завдав ударів по військових об’єктах Сирії та увійшов до буферної зони на Голанських висотах, яка розділяла дві країни. Після захоплення країни повстанцями, угода 1974 року про розмежування із Сирією перестала діяти. Ізраїль створить "стерильну зону оборони" на півдні Сирії, яка буде вільною від зброї та терористичних загроз.
А сирійські повстанці вже створили тимчасовий уряд і обіцяють захищати права меншин.
Нагадаємо, у Вінницькому обласному молодіжному центрі "Квадрат" відбувся дводенний тренінг з розвитку політичної свідомості. Понад 20 учасників заходу були активно залучені до дискусій та практичних завдань, спрямованих на поглиблення розуміння політичних процесів.