Гройсман, Клімкін та Стець - росіяни знайшли винних у своїх невдачах на Донбасі

Гройсман, Клімкін та Стець - росіяни знайшли винних у своїх невдачах на Донбасі

16:16 25.04.2024

Голова слідчого комітету московії Бистрикін видав чергову порцію звинувачень в бік українського політикуму. Цього разу йдеться про Володимира Гройсмана, Павла Клімкіна та Юрія Стеця. Росіяни вважають їх винними передусім у тому, що вони підтримали початок Антитерористичної операції (АТО) на Донбасі.

Засідання так званого слідкому рф відбулось 25 квітня в окупованому Маріуполі.

З урахуванням сукупності зібраних доказів за скоєння обстрілів та інших злочинів проти миру та безпеки людства на території Донецької та Луганської народних республік висунуто звинувачення колишньому голові Верховної ради України Володимиру Гройсману, який обіймав вказану посаду з листопада 2014 року по квітень 2016 року Павлу Клімкіну, який перебував на посаді глави МЗС з червня 2014 року до серпня 2019 року, а також колишньому міністру інформаційної політики України Юрію Стецю, який мав зазначений статус з грудня 2014 року до квітня 2016 року, — йдеться у повідомленні, яке за результатами засідання розповсюдила російська пропаганда.

У заяві йдеться про те, що саме Гройсман, Клімкін та Стець підтримали рішення про проведення на Донбасі антитерористичної операції "проти мирного цивільного населення, та взяли участь у керівництві зазначеною операцією".

Як починалось АТО

13 квітня 2014 року, в.о. президента України Олександр Турчинов оголосив про початок антитерористичної операції (АТО) на Донбасі. Так Україна відреагувала на вторгнення російських підрозділів у східні області України, яке згодом переросло в повномасштабну війну.

За день до цього, 12 квітня 2014 року, російські диверсійні загони під командуванням полковника ФСБ у відставці Ігоря Гіркіна силою взяли під контроль управління МВС у Слов’янську та Краматорську, розпочавши аналогічний наступ в інших населених пунктах Донбасу. Зокрема загін під командуванням Ігоря Безлера спробував захопити Горлівку.

Кількома днями раніше, 7 квітня, проросійські маріонетки захопили будівлю облдержадміністрації в Донецьку, заявивши про створення в регіоні квазідержави, а насправді терористичного угруповання — «Донецької народної республіки». Того ж дня у Харкові в аналогічний спосіб проголосили «ХНР» (яка, щоправда, проіснувала лише добу).

Наказ про початок антитерористичної операції дозволив почати звільнення території України від бойовиків-терористів.

Нагадаємо, «Наші партнери вже зараз на випередження повинні розпочати спільну роботу над наступними пакетами підтримки, включно з планами на 2025 рік», - вважає Володимир Гройсман. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбук. 

Читайте також

До ЗСУ найближчим часом зможуть піти понад 4 тисячі ув’язнених
Детальніше
З 18 червня в Україні має з’явитися електронний військовий квиток з QR-кодом
Детальніше
Вінницька громада спільно з гуманітарним штабом підсилила ще одну військову частину
Детальніше
У Вінниці зі 100-річчям привітали ветерана Другої світової війни, полковника Павла Кобу
Детальніше
На Вінниччині взяли на хабарі чоловіка, який обіцяв підприємцям вплинути на ТЦК
Детальніше
Про мир в Україні та меседжі для рф: головні заяви саміту у Швейцарії
Детальніше