Гарячі новини з лінії фронту: про ризики та важливість роботи воєнних кореспондентів
Майже щодня ми отримуємо від них інформацію з передової. Вони вже звикли до режиму ризику, аби тримати нас в курсі. Але мають працювати дуже обережно.
Інформація з передової завжди потребує додаткової перевірки й особливої ретельності, адже мова йде про людські життя.
Не мріяв і ніколи й гадки не мав, що доведеться працювати журналістом саме на війні, - говорить воєнний кореспондент Ігор Левенок. - Склалися такі обставини, в нашу країну вдерся лютий ворог, почалися бойові дії й довелось їх висвітлювати. Більшість людей зранку переглядають новини, дивляться, що відбувається у т.ч. й на фронті, бо від того багато що залежить - власне кажучи, від того залежить життя кожного з нас.
Вони не лише висвітлюють події та інформують. Часто це кричуще привернення уваги суспільства до важливих тем.
Коли побачила все, що наробила росія, коли поговорила з військовими, то зрозуміла, що хочу працювати саме там, - каже воєнна кореспондентка Ольга Калиновська. - Працювала в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській областях - майже по всій лінії фронту. Коли поїхала у 2014 році на війну, то зрозуміла, що це напевно те найважливіше, що нині відбувається в нашій країні й від того як триматиметься фронт буде залежати й те, якою буде держава, яким буде її майбутнє, як тут житимуть люди.
І нехай у сюжетах воєнних кореспондентів ви часто бачите лише короткі фрагменти, кожен із них має за собою десятки годин підготовки та сотні кілометрів поїздок.
Завжди мріяв стати воєнкором, - каже воєнний кореспондент Руслан Смещук. - Але коли мрія втілилась у життя, то зрозумів, що з власними бажаннями треба бути дуже обережними, бо ось тепер війну доводиться знімати у власній країні. І я вже був не радий своєму бажанню.
У День працівників телебачення, радіо та зв'язку, висловлюємо свою повагу і вдячність колегам кореспондентам, нашим операторам, режисерам монтажу, технікам, редакторам, ведучим ефірів і, звичайно, небайдужим глядачам, які, попри труднощі, продовжують допомагати армії й працювати на нашу спільну перемогу.
Нагадаємо, фейки в мережі, заборона Телеграму, лідери думок, проросійські ЗМІ, а також пропаганда, яка просочилася в український інфопростір — це питання, які підіймали вінницькі медійники із представниками Нацради з питань телебачення та радіомовлення.