У Вінниці заслухали доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

У Вінниці заслухали доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

11:11 16.04.2021

У Вінницькій облраді 15 квітня відбулася онлайн презентація Щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2020 рік про стан додержання та захист прав і свобод людини і громадянина в Україні.

У заході взяли участь начальник Відділу регіонального представництва в центральних областях – Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Вінницькій області Олена Ярошенко та представники виконавчого апарату обласної Ради.

У Щорічній доповіді йшлося про випадки порушень прав і свобод людини і громадянина органами державної влади та місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та їх посадовими і службовими особами та заходи, які вживав Уповноважений для відновлення порушених прав. Доповідь також містить дані про результати перевірок і моніторингових візитів працівників Секретаріату Уповноваженого й висновки та рекомендації для поліпшення стану забезпечення прав і свобод людини і громадянина. Крім того, в доповіді окреслені недоліки, виявлені в законодавстві щодо захисту прав і свобод. 

Загалом по Україні в 2021 році Уповноважений Верховної Ради України з прав людини отримав 48 405 повідомлень про порушення прав. Найбільша кількість із них стосувалася громадянських і політичних прав (50,3%)  й економічних, соціальних і культурних прав (22,1%).

У доповіді йшлося й про реагування на виявлені факти порушень конституційних прав і свобод громадян. Щодо Вінницької області та, зокрема, діяльності обласної Ради, в цьому плані зауважень не було. Нагадаємо, за висновками експертів Міжнародного центру перспективних досліджень, Вінницька область посіла друге місце, а Вінниця - перше  в рейтингу прозорості міст та областей України.

За словами Олени Ярошенко, Вінницька обласна Рада завжди належно реагує на виявлені випадки  порушень та недоліки на підприємствах, в установах та організаціях, підпорядкованих облраді.

Порушення, які можна негайно усунути, одразу виправляються, - зазначає Регіональний представник Уповноваженого. -  Ті, які потребують суттєвих фінансових ресурсів, усуваються поетапно.

Заради дотримання конституційних прав і свобод людини в обласній Раді налагоджено тісну співпрацю з Представником Уповноваженого Верховної Ради України в центральних областях Валерієм Ольховим. Він регулярно бере участь у пленарних засіданнях сесії обласної Ради, в засіданнях постійних комісій обласної Ради та в обговореннях результатів перевірок діяльності підприємств, установ і організацій, які є об`єктами спільної власності територіальних громад області.

Нагадаємо, на Вінниччині стартує проєкт “Я знаю та вмію користуватись правами людини".

Читайте також

У Вінницькій облраді запідозрили «штучне подрібнення витрат для уникнення Prozorro» при створенні креативного простору «Щедрик»
Детальніше
Будівництво укриттів у медзакладах та допомога ЗСУ - рішення 52 сесії Вінницької облради
Детальніше
Вінницька обласна станція юннатів зібрала кошти на Bandera Power для захисників
Детальніше
У Стрижавці та Мізяківських Хуторах капітально відремонтували ліцеї
Детальніше
Де знайдуть кошти для фінансування вінницького Центру інфекційних хвороб
Детальніше
Депутати з'ясовували чи усунули резонансні порушення в психоневрологічному будинку-інтернаті
Детальніше