Вінницький ветеран Іван Лавренюк здобув «срібло» на чемпіонаті України з парадзюдо
Вінницький спорт має новий привід для гордості: ветеран російсько-української війни Іван Лавренюк став віцечемпіоном України з парадзюдо. На змаганнях у Рівному наш земляк продемонстрував справжню силу духу, виборовши срібну нагороду.
Національна першість зібрала найсильніших атлетів із порушеннями зору з дев’яти регіонів України, зокрема з Києва, Львова, Одеси та Дніпра. Оскільки парадзюдо є частиною програми Паралімпійських ігор, боротьба у класах J1 та J2 була надзвичайно запеклою.
Для 33-річного вінничанина цей чемпіонат став першим офіційним випробуванням саме в дзюдо. Підготовкою спортсмена займався відомий тренер, Заслужений майстер спорту України та паралімпійський призер Микола Ливицький.

Виступаючи у ваговій категорії до 81 кг, Іван Лавренюк провів три складні поєдинки. У першій зустрічі він впевнено здолав представника Волині з рахунком 10:0, провівши два ефективні технічні прийоми «ваза-арі». Друга сутичка проти земляка Анатолія Чумака стала справжньою сенсацією — Іван здобув чисту перемогу («іппон») лише за 40 секунд. У фінальному протистоянні вінничанин зійшовсь із досвідченим членом паралімпійської збірної Миколою Рудником. Попри напружену боротьбу, Іван поступився господарю турніру, завоювавши заслужене «срібло».
Шлях до медалі не був легким: попри півтора року тренувань, атлету довелося тривалий час відновлюватися після важкої травми, яка завадила йому виступити на минулорічних змаганнях.
Моя головна мета — потрапити до національної збірної та представити Україну на Паралімпійських іграх, — ділиться планами Іван Лавренюк.
Вінничанин є універсальним спортсменом. Окрім боротьби на татамі, він успішно виступає у стронгмені серед ветеранів та вже готується до наступного турніру в Буковелі. Раніше вінничанин уже прославив місто, здобувши срібну медаль із біатлону на «Іграх Нескорених-2025».
Успіхи ветерана відзначили і в міській раді. Голова комітету по фізичній культурі і спорту Сергій Краєвський наголосив, що громада щиро пишається такими атлетами, які прославляють Вінницю та стають прикладом незламності для кожного.
Нагадаємо, Вінниця вітає своїх героїв, які повернулися з тріумфальними результатами із зимової Паралімпіади – 2026. Міський голова Сергій Моргунов провів офіційну зустріч із чотирма вінницькими спортсменами та їхніми наставниками, які захищали честь України на міжнародній арені в Італії.





