У лісах Вінниччини мешкає найбільша в Україні популяція зубрів

Embedded thumbnail for У лісах Вінниччини мешкає найбільша в Україні популяція зубрів
Про програму

На Вінниччині побільшало європейських зубрів. Ця велична тварина занесена до “Червоної книги України”, “Червоної книги Міжнародного Союзу Охорони Природи” та “Європейського Червоного списку”. Популяція зубрів в Україні перебуває під особливим природоохоронним статусом і контролюється на державному рівні.

Коли ж в нашій області з’явилася ця тварина, та який склад флори та фауни Вінниччини, ексклюзивно для програми «НА ЧАСІ», розповів провідний спеціаліст відділу лісового господарства Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Станіслав Вовк.

  • На скільки збільшилась популяція зубра європейського у Вінницькій області? 
  • Коли загалом зубри з’явилися на Вінниччині? Як змінювалася їх кількість протягом цього часу? Зараз більше самців чи самок? У них патріархат чи матріархат? Хто є головним у стаді зубрів?
  • Територіально вони мешкають більш-менш на одному місці чи постійно мігрують? Для регулювання оптимальної щільності зубрів переселяють в інші області. Куди та в якій кількості? 
  • Як про них дбають лісівники? Чи були випадки посягань браконьєрів на цих тварин? Які умови створюють для їх підгодівлі? Скільки на рік йде кормів і чим саме вони харчуються?
  • Чи вплинула повномасштабна війна на популяції диких тварин у Вінницькій області?
  • В сезоні 2023-2024 років було дозволено полювання у восьми областях. Чому Вінницької області немає у цьому переліку?
  • Які альтернативи пропонувалися для приватних мисливських господарств, адже саме ця діяльність є основним джерелом їх утримання. Де їм брати кошти в таких умовах для охорони й підтримки тварин в їхніх угіддях?
  • Як боретеся з поширенням сказу?
  • Чи плануються заходи по мисливській депопуляції лисиць у майбутньому?
  • Вінницькі лісівники на старті весняної лісокультурної кампанії! Що вона передбачає?
  • Яку роботу проводите з підростаючим поколінням в питаннях екологічного виховання?

Інші випуски програми

Embedded thumbnail for Досвід жінок у війні: як жити між очікуванням близьких з фронту та материнством у час невизначеності
2025-09-27
Досвід жінок у війні: як жити між очікуванням близьких з фронту та материнством у час невизначеності
Embedded thumbnail for Життя після полону: як повернути контроль над своїм життям та чому важлива реабілітація?
2025-09-27
Життя після полону: як повернути контроль над своїм життям та чому важлива реабілітація?
Embedded thumbnail for "Барвінок" - це про виховання і людяність: сучасна історія легендарного ансамблю
2025-09-24
"Барвінок" - це про виховання і людяність: сучасна історія легендарного ансамблю
Embedded thumbnail for 1113 років українському "Пласту": історія національної скаутської організації
2025-09-21
1113 років українському "Пласту": історія національної скаутської організації
Embedded thumbnail for "Вся моя творчість пов’язана з Вінницею": Віктор Бронюк про особисте, гурт "ТіК" та філармонію
2025-09-19
"Вся моя творчість пов’язана з Вінницею": Віктор Бронюк про особисте, гурт "ТіК" та філармонію
Embedded thumbnail for Театр Садовського за кулісами і на сцені: премʼєра нового театрального сезону
2025-09-16
Театр Садовського за кулісами і на сцені: премʼєра нового театрального сезону
Embedded thumbnail for Вересень з "Офісом туризму Вінниці": цікаві екскурсії, подорожі та мандрівки незвичайними місцями
2025-09-13
Вересень з "Офісом туризму Вінниці": цікаві екскурсії, подорожі та мандрівки незвичайними місцями
Embedded thumbnail for Асоціація міст України: 33 роки на захисті інтересів місцевого самоврядування
2025-09-10
Асоціація міст України: 33 роки на захисті інтересів місцевого самоврядування
Embedded thumbnail for Морська піхота: як долучитись до елітної бригади. Інтерв’ю з рекрутером Віталієм Наконечним
2025-09-10
Морська піхота: як долучитись до елітної бригади. Інтерв’ю з рекрутером Віталієм Наконечним