Ток-шоу "На часі". Леонтович і його "Щедрик"

Embedded thumbnail for Ток-шоу "На часі". Леонтович і його "Щедрик"
Про програму

Феномен української музичної культури - український "Щедрик", в аранжуванні видатного композитора Миколи Леонтовича підкорив весь світ. Аби шанувальники всесвітньо відомого шедевру, знали  хто його автор, вінничани подбали про збереження національної пам’яті і зняли фільм на основі реальних подій.

Подробиці створення стрічки та невідомі факти про постать Миколи Леонтовича - дивіться у програмі "На часі".

Гості  студії – режисер Василь Медяний,  продюсер студії SwitVideo Production та виконавець ролі  Миколи Леонтовича - Назарій Давидовський.

Уже більше століття, як  український "Щедрик", завдяки оригінальній обробці композитора Миколи Леонтовича об’єднує людей різного віку та націй. Видатний український композитор майже 20 років працював над хоровою обробкою цієї пісні. За цей час Леонтович допрацьовував її п’ять разів. Уперше з великої сцени “Щедрик” пролунав у 1916 році у виконанні  хору Київського Університету.

Виступ приніс композитору неабияку популярність і 5 років потому “Щедрик” прилетів до США, де англійською мовою колядку переклав американець українського походження, композитор та диригент Пітер Вільховський.

Згодом англомовна версія української щедрівки стала все частіше звучати на радіо, у фільмах та на фестивалях. І сьогодні український "Щедрик" набув популярності планетарного масштабу та став символом Різдва в усьому світі.

Інші випуски програми

Embedded thumbnail for Шокуючий прогноз для Вінниці: води ставатиме ще менше. Свердловини не врятують?
2026-08-08
Шокуючий прогноз для Вінниці: води ставатиме ще менше. Свердловини не врятують?
Embedded thumbnail for Художники з Вінниці підкорюють Берлін: малюють у трамваях і на ринках. Мистецтво лікує травми війни?
2026-08-06
Художники з Вінниці підкорюють Берлін: малюють у трамваях і на ринках. Мистецтво лікує травми війни?
Embedded thumbnail for Україна з Польщею на межі нового конфлікту: нас більше не чекають у ЄС? росії це на руку
2026-08-01
Україна з Польщею на межі нового конфлікту: нас більше не чекають у ЄС? росії це на руку
Embedded thumbnail for Від катувань кремезні хлопці втрачали розум: сповідь морпіха про три роки полону і зраду вдома
2026-07-30
Від катувань кремезні хлопці втрачали розум: сповідь морпіха про три роки полону і зраду вдома
Embedded thumbnail for Людина, яка ненавиділа московію: правда про Івана Богуна, яку замовчували. Зупинив 12-тисячну армію
2026-07-28
Людина, яка ненавиділа московію: правда про Івана Богуна, яку замовчували. Зупинив 12-тисячну армію
Embedded thumbnail for На вулицях народилась цікава ідея: таємний сигнал з передової. Як цивільні стали голосом військових?
2026-07-25
На вулицях народилась цікава ідея: таємний сигнал з передової. Як цивільні стали голосом військових?
Embedded thumbnail for Це змінить ваше уявлення про виховання: чужих дітей не буває? Нові родини під час війни
2026-07-23
Це змінить ваше уявлення про виховання: чужих дітей не буває? Нові родини під час війни
Embedded thumbnail for Купив землю, а будувати заборонено. Новий генплан Вінниці: будівництво здорожчає на 25%
2026-07-21
Купив землю, а будувати заборонено. Новий генплан Вінниці: будівництво здорожчає на 25%
Embedded thumbnail for «Він би пишався мною...» Дружина легендарного «Трейна» про найважчі дні життя після втрати
2026-07-16
«Він би пишався мною...» Дружина легендарного «Трейна» про найважчі дні життя після втрати