Град і «забетонований» ґрунт метеорологи оцінили стан полів Вінниччини

Град і «забетонований» ґрунт: метеорологи оцінили стан полів Вінниччини

Сьогодні 12:00

Вінницькі метеорологи оприлюднили результати спостережень за станом полів області у третій декаді травня. Фахівці зазначають, що попри примхи погоди, розвиток основних сільськогосподарських культур наразі триває у межах середніх багаторічних термінів.

Про це інформує ВІТА ТБ, посилаючись на Вінницький обласний центр з гідрометеорології.

Кінець травня виявився непростим для місцевих господарів. Через надмірне перезволоження землі та сильні пориви вітру на присадибних ділянках подекуди зафіксовано вилягання озимих та ярих зернових. Експерти попереджають: цей негативний фактор може призвести до відчутних втрат майбутнього врожаю, — йдеться у повідомленні.

Справжнім випробуванням стали опади 21, 22 та 27 травня. У деяких районах дощі були надзвичайно інтенсивними, а Гайсинський район 21 травня постраждав від граду. Такі погодні умови призвели до сильного ущільнення землі. Щоб зруйнувати утворену ґрунтову кірку, аграріям довелося проводити додатковий обробіток полів.

Температурні показники та волога

  • Тепло: сума ефективних температур вище +5° є нормою. Водночас тепловий режим вище +15° суттєво перевищив звичні показники.
  • Вологість: через нерівномірні дощі запаси вологи у ґрунті дуже відрізняються — від недостатніх до цілком оптимальних.

Зокрема, під озимою пшеницею та тритикале у метровому шарі ґрунту станом на 28 травня зафіксовано від 44-74 мм (незадовільний рівень) до 127-196 мм (оптимальний стан). 

Посіви ячменю та гороху мають у метровому шарі від 77 до 172 мм продуктивної вологи. 

На полях, відведених під кукурудзу, соняшник, сою та гречку, ситуація коливається від незадовільної до достатньої (85-194 мм у метровому шарі).

Попри всі складнощі, господарства області використовували кожну погожу годину, щоб завершити сівбу пізніх теплолюбних культур та забезпечити належний догляд за майбутнім урожаєм.

Нагадаємо, мешканцям Вінниці та області варто готуватися до неоднозначних погодних умов. Перший день календарного літа принесе з собою мінливу хмарність та нічні опади, проте вдень ситуація стабілізується.

Читайте також

Через Вінницю курсуватимуть додаткові поїзди зміни у графіку Укрзалізниці на літо
Через Вінницю курсуватимуть додаткові поїзди: зміни у графіку Укрзалізниці на літо
Детальніше
Літо починається з дощів детальний прогноз погоди для Вінниці на 1 червня
Літо починається з дощів? Детальний прогноз погоди для Вінниці на 1 червня
Детальніше
Аграрії Вінницької області засіяли понад 480 тисяч гектарів ярих культур
Аграрії Вінницької області засіяли понад 480 тисяч гектарів ярих культур
Детальніше
Над Вінницею знову помітили сонячне гало що воно віщує
Над Вінницею знову помітили сонячне гало: що воно віщує
Детальніше
Брати парасольку чи ні детальний прогноз погоди на неділю для Вінниччини
Брати парасольку чи ні: детальний прогноз погоди на неділю, 31 травня, для Вінниччини
Детальніше
Від заморозків до +37 яким буває червень у Вінниці та що обіцяють синоптики цьогоріч
Від заморозків до +37: яким буває червень у Вінниці та що обіцяють синоптики цьогоріч
Детальніше