Жмеринчани долучилися до медичної акції від Вінницького центру контролю та профілактики хвороб
Близько 350 жителів міста Жмеринки стали учасниками медичної акції «Майданчик здоров’я», організованої мобільною командою Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб в рамках Всесвітнього тижня імунізації.
Про це інформують у центрі.
На площі перед будівлею міської ради просто неба усі охочі могли пройти безкоштовні обстеження та первинний медичний огляд. Так, на одній із локацій наші медики вимірювали жмеринчанам артеріальний тиск, визначали індекс маси тіла, надавали рекомендації щодо профілактики неінфекційних хвороб, здорового способу життя, фізичної активності, наслідків шкідливих звичок. Поруч можна було пройти тестування на COVID-19. Наступним пунктом для обстеження стала локація, де наші колеги з Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру перевіряли рівень цукру крові. Тут також можна було одразу отримати консультацію лікаря-ендокринолога, – йдеться у повідомленні.
На час медичної акції вакцинобус ОЦКПХ став мобільним щеплювальним пунктом, де після огляду сімейного лікаря жителі громади вакцинувалися від дифтерії та правця. Крім того, тут проводили електрокардіографію. Наші медики розповсюджували друковані інформаційні матеріали, роз’яснювали жителям громади, що вакцинація є одним з найефективніших методів профілактики інфекційних захворювань, розповідали про ризики та наслідки, до яких можуть призвести інфекції у разі відмови від щеплень.

До медичної акції була залучена і мобільна амбулаторія ОЦКПХ, де проводились тестування на гепатити та ВІЛ.
За підсумками роботи «Майданчика здоров’я» у Жмеринці:
- 100 місцевих жителів пройшли тестування на COVID-19;
- 72 – виміряли артеріальний тиск і визначили індекс маси тіла, у 38 з них показники артеріального тиску перевищували норму, а у 54 – зафіксовано перевищення за масою тіла;
- 52 жителям громади зробили ЕКГ;
- 175 людям визначено рівень цукру в крові;
- лікар-ендокринолог надав 140 консультацій;
- 32 жмеринчан отримали щеплення від дифтерії та правця;
- проведено 19 опитувань щодо факторів ризику розвитку неінфекційних захворювань, за результатами яких надано фахові рекомендації.
Нагадаємо, французькі та українські партнери передали медичним закладам області партію із лікарськими препаратами, вітамінами та витратними матеріалами. Про це інформують у Вінницькій обласній військовій адміністрації.