Землю на території парку "Немирівське Побужжя" незаконно здали в оренду

Землю на території парку "Немирівське Побужжя" незаконно здали в оренду

16:01 08.04.2024

Спеціалізована екологічна прокуратура виявила факт незаконного використання земель природно-заповідного фонду на Вінниччині.

Йдеться про регіональний ландшафтний парк "Немирівське Побужжя" загальною площею 5678 га, створений у 2013 році рішенням Вінницької обласної ради.  

Парк розташований на території 17 сільських і селищних рад регіону та, відповідно до укладених вищевказаними органами місцевого самоврядування охоронних зобов'язань, переданий під охорону та забезпечення дотримання відповідного режиму використання.

Водночас Райгородська сільська рада, нехтуючи вимогами законодавства, у 2022 році ухвалила рішення та передала приватній особі в оренду для сільськогосподарських потреб земельну ділянку площею 0,7 га вартістю 16 млн грн на території "Немирівського Побужжя", - інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

З огляду на нецільове використання земель природно-заповідного фонду, прокуратура звернулася до Немирівського районного суду з вимогами про визнання недійсним рішення Райгородської сільської ради, договору оренди землі та повернення її у комунальну власність. 

Суд задовольнив позов прокуратури. 

Нагадаємо, Ямпільський районний суд визнав винуватим майстра лісу лісогосподарського підприємства у пошкодженні об'єкта природно-заповідного фонду на території Могилів-Подільського району та затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим.

Читайте також

Прокуратура попередила незаконне заволодіння гідроспорудою у Барській громаді
Детальніше
Тиврівській громаді повернули водний обʼєкт вартістю 648 млн грн
Детальніше
На сім років засудили вінничанина, який побив та пограбував співмешканку
Детальніше
За матеріалами Вінницької СБУ на 15 років засудили російського шпигуна
Детальніше
Понад 4 га землі на Ямпільщині повернули у власність держави
Детальніше
Банду підривників банкоматів у повному складі відправили за грати
Детальніше