Зарплата, пенсії, соцдопомога які зміни торкнуться вінничан з 1 січня

Зарплата, пенсії, соцдопомога: які зміни торкнуться вінничан з 1 січня

18:53 01.01.2024

Більша часина новацій в Україні, які впровадили з 1 січня 2024 року, обумовлена набранням чинності Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік». 

Очікувані цьогорічні доходи бюджету — 1,7 трлн грн, заплановані видатки — 3,3 трлн грн, граничний обсяг дефіциту — 1,6 трлн грн.

Мінімальна заробітна плата з 1 січня становитиме 7100, з 1 квітня — 8000 гривень.

Це, поміж іншого, вплине на розмір податків та зборів для бізнесу, прив’язаних до «мінімалки» та прожиткового мінімуму.

Зокрема, непрацюючі українці, які досягли віку 65 років та мають повний страховий стаж (30 років для жінок і 35 для чоловіків), матимуть право на перерахунок пенсій. Відповідно до частини 2 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір виплат для таких пенсіонерів не може бути меншим, аніж 40% мінімальної зарплати. Відтепер це — 2840 гривень.

Крім того, збільшиться розмір щомісячної грошової виплати людям, котрі мають особливі заслуги перед Батьківщиною (Закон України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян»).

Водночас пунктом 9 Прикінцевих положень Закону «Про Державний бюджет» встановлено, що перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня 2024 року, проводитимуть з 1 березня разом зі щорічною індексацією пенсій, - пише Укрінформ.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що пенсії та зарплати вчителям та лікарям в Україні платитимуть своєчасно, а у березні відбудеться їх індексація, як це передбачено законом. У Мінсоцполітики, своєю чергою, спростували можливе скасування у 2024 щорічної індексації пенсій та нібито ймовірні перебої з виплатами у разі обмеження обсягу міжнародної фінансової допомоги.

Прожитковий мінімум (загальний показник) з 1 січня становитиме 2920 гривень (проти 2589 гривень у 2023 році).

 • для дітей віком до 6 років — 2563 гривень,
 • від 6 до 18 років — 3196,
 • для працездатних осіб – 3028,
 • для осіб, які втратили працездатність, — 2361 гривню.

Відповідно, з 258,9 до 292 гривень зросте розмір надбавки до пенсії почесним донорам України (це 10% прожиткового мінімуму).

Також з 1 січня змінюються й ліміти річного доходу для ФОПів, що є граничною межею, при перевищенні якої підприємця можуть перевести на загальну систему оподаткування.

 • граничний ліміт для перебування на 1 групі «спрощенки» зросте до 1 185 700 гривень (167 розмірів мінімальної зарплати);
 • для 2 групи — 5 921 400 гривень (834 розмірів мінімальної зарплати);
 • для 3 групи — до 8 285 700 гривень (1167 розмірів мінімальної зарплатні).

Мінімальна зарплата бюджетників, яка залежать від посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, теж зміниться:

 • з 1 січня — до 3195,
 • з 1 квітня — до 3600 гривень.

Окремо в уряді анонсували підвищення у 2024 році на 21% зарплат учителям. Відбуватиметься це у два етапи:

 • з 1 січня передбачене зростання на 10%,
 • з 1 квітня – ще на 12,6%.

У середньому вчитель цьогоріч має отримувати 16 тисяч гривень. Середньомісячна зарплата вчителя вищої категорії зросте до 17,4 тисячі гривень.

Працедавці із 1 січня отримуватимуть більшу компенсацію за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю:

 • при працевлаштуванні особи І групи йдеться про 106,5 тисячі гривень (15 мінімальних заробітних плат),
 • II групи – 71 тисячу гривень (10 «мінімалок»).

Також від 1 січня стартує другий етап земельної реформи, коли землю зможуть купувати юридичні особи, зареєстровані в нашій країні.

Придбати можна буде не більше 10 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.

Нагадаємо, один з найважливіших секторів економіки та продовольчої безпеки є стала робота агровиробників. Щоб простимулювати фермерів Вінницької громади, які працюють на землі до нарощення обсягів виробництва, Вінницька міська рада офіційно затвердила Порядок надання фінансової підтримки на безповоротній основі суб’єктам господарювання у галузях овочівництва та картоплярства коштом бюджету ВМТГ. Рішення ухвалили під час засідання сесії.

Читайте також

У що українцям вигідно вкладати свої заощадження
Детальніше
Родинам військовослужбовців спростили процес оформлення субсидій
Детальніше
Новий тариф на електроенергію не вирок! Як можна зекономити кошти за допомогою лічильника?
Детальніше
Питання реабілітації ветеранів розглянули на Координаційній раді з питань місцевого самоврядування
Детальніше
Вінничанки вкрали чужі банківські картки й скупились у магазинах на 21 тис. грн
Детальніше
У Калинівці нечиста на руку гостя вкрала у знайомої 200 доларів
Детальніше