безвіз для українців

За три роки безвізу українці здійснили 49 мільйонів поїздок до Європи

14:32 12.06.2020

Довідки з банку про наявність коштів на картці, з роботи - про доходи, бронювання житла та авіаквитків, страхування, особистий візит до консульства, оплата обов’язкового збору та вистоювання у довжелезних чергах. Все це ще три роки тому доводилось витримувати українцям аби отримати візу до Європи. Та в 2017 все змінив безвіз. І з полегшенням зітхнули і мандрівники, і туристичні агенції.


Основна проблема, робота менеджерів полягала в тому, щоб відкрити візу туристу. Всі йшли під консульство, займали черги, робили запрошення чи туристичні ваучери. А зараз все просто. Маєш закордонний паспорт - поїхав в будь-яку країну Шенгену, вікно в Європу відчинено, - каже директор туристичної агенції Сергій Онуфрійчук.

За час безвізу українці здійснили 49 мільйонів поїздок до Європи. Такий відпочинок хоч і не найдешевший, та все ж став доступним.


І для студента, який має невеликий бюджет - стипендію, якісь підробітки. Він може взяти паспорт і з допомогою менеджера чи самостійно купити лоукост скласти програму і відпочити бюджетно. Став доступним такий відпочинок і  для туристів похилого віку, які не могли фізично оббігати всі ці банки, для того, щоб відпочити в Греції, де, до речі чудовий клімат тримається до кінця осені, - розповіла менеджер з туризму Емілія.

А ще майже 3 мільйони українців щороку їдуть гарувати до Європи. За оцінками Нацбанку України заробітчани лише у 2019 році переказали на батьківщину майже 12 мільярдів доларів. Щоправда, своєрідний візовий карантинний режим запровадила для всього світу пандемія коронавірусу. Та за оптимістичними прогнозами вже зовсім скоро кордони відкриють. 

Читайте також

У «Школі гідів та амбасадорів Вінниці» навчатиметься понад два десятки слухачів
У «Школі гідів та амбасадорів Вінниці» навчатиметься понад два десятки слухачів
Детальніше
Екскурсовод професія чи покликання
Екскурсовод: професія чи покликання?
Детальніше
На Чернігівщині є своя «Вінниця»
На Чернігівщині є своя «Вінниця» - що ми про неї знаємо?
Детальніше
Офіс туризму Вінниці подвоїв кількість своїх заходів упродовж 2023 року
Офіс туризму Вінниці подвоїв кількість своїх заходів упродовж року
Детальніше
Вінничан запрошують в екскурсійний тур «Різдвяне Поділля мелодії та традиції»
Вінничан запрошують в екскурсійний тур «Різдвяне Поділля: мелодії та традиції»
Детальніше
Офіс туризму Вінниці підготував на січень дев’ять екскурсій і турів
Офіс туризму Вінниці підготував на січень дев’ять екскурсій і турів
Детальніше