За добу у Вінницькій області сталося вісім пожеж в екосистемах
Попри застереження рятувальників про шкідливість та небезпеку спалювання сухої трави, люди продовжують нищити природу та завдавати шкоди усьому живому, не кажучи вже про серйозну загрозу для життя та здоров’я громадян.
Лише за минулу добу вінницькі рятувальники вісім разів виїздили на ліквідацію пожеж в екосистемах на площі майже 3 га.
Перед тим, як починати прибирати територію приватного домогосподарства чи підприємства, варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, аби не зашкодити здоров’ю й довкіллю, - наголошують в ГУ ДСНС України у Вінницькій області.
Чому не варто палити траву
Основні причини через що не можна спалювати суху траву:
- гинуть невинні тварини;
- руйнуються гнізда птахів;
- хворіють люди, підвищується ризик виникнення пухлин;
- знижується родючість ґрунту;
- змінюється клімат;
- забруднюється повітря;
- пожежі в екосистемах можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень;
- за випалення сухої трави загрожує адміністративна відповідальність за статтями 77 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення вимог пожежної безпеки в лісах та порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою).
У результаті підпалів сухої трави, чагарників та листя страждають і тварини, і люди. Вплив диму особливо небезпечний для дітей. Одна тонна тліючої трави виділяє 30 кілограмів чадного газу.
Нагадаємо, трав'яні пожежі, що швидко поширюються, особливо у вітряні та сухі дні, вже стали неабиякою проблемою для рятувальників Вінниччини. Тільки за останню добу бійці ДСНС 12 разів виїжджали на гасіння пожеж, спричинених загорянням сухої трави та сміття.