Як військовий медик з Вінниччини навіть пораненим рятував побратимів

Як військовий медик з Вінниччини навіть пораненим рятував побратимів

12:17 21.08.2022

Військовий медик з Вінниччини з перших днів повномасштабної війни рятував життя побратимів на сході. У гвардійця Миколи це перший бойовий досвід, а вже понад сотня врятованих життів. Він також став мішенню ворожої артилерії. 

Про це повідомляє Західне територіальне управління Нацгвардії.

Гвардієць Микола раніше не мав бойового досвіду. За понад місяць чоловік надав допомогу понад 70 захисникам. Каже, що тих, хто отримував легкі поранення, навіть не рахував.

В тебе є завдання, ти виконуєш. Важливо, якомога більше і вчасно надати допомогу. Тому, що 70% втрат – це бійці, які померли від крововтрати. Перший трьохсотий у мене був з осколковими пораненнями. За весь цей час, це більше місяця, я надав допомогу більше 70 особам. Це важкі поранені, з ампутаціями і осколковими пораненнями. Якщо там одне кульове поранення або один осколок, я навіть не рахував таких, - розповідає у відео сюжеті гвардієць Микола.

Військовий медик каже, що наші захисники дуже професійні, тому сумнівів немає - все буде добре. 

Такого війська як наше, по бойовому духу, по професійній підготовці ще не було. Один ранок, ми прокинулись і всі виходять на зв'язок. Нам командир передає по рації, по радіо перехвату, що на нас буде рухатися біля 2 тис. особового складу, десь два батальйони окупантів. А на рубежі, що ми захищали було біля 50 наших воїнів. Ми вступили в бій, за 10 хвилин все затихло і ми не розуміли що трапилось. За ці 10 хвилин в них було біля 100 чоловік втрат особового складу. Наша армія дуже професійна і все буде добре.

Микола і сам став мішенню ворога, але навіть важкі поранення його не зупинили. Чоловік продовжував рятувати життя своїх побратимів.

Страшно було. Неодноразово доводилося прощатися із життям. Тільки в одному місці ловив зв'язок, де можна було написати смску, що я живий. Поранення я отримав в шість ранку і в цьому стані мені довелося надавати допомогу. Я отримав багато травм: важка контузія, черепно – мозкова, забої, контузія нервів. Навіть в такому стані ти мусиш робити все, що в твоїх руках, адже ти медик, - каже чоловік.

Військовий медик проходив лікування та реабілітацію у Литві. Каже, що там з ним працювали три особистих тренери, які й допомогли знову ходити та працювати рукою.

Я був евакуйований в рідне місто, і лікарі потім прийняли рішення відправити мене на реабілітацію за кордон. Ми потрапили в Литву, нас з повагою розмістили і дуже турботливо відносилися. В мене було три індивідуальних тренера. Я практично, коли приїхав, не міг ходити, а їхня клопітка робота допомогла відновитися і я можу ходити і щось тримати в руці. Приємно, що про нас не забувають. Міністерство знаходить нові можливості аби покращити стан і надати реабілітацію і чим швидше повернути до строю, - розповів Микола.

Як військовий медик з Вінниччини навіть пораненим рятував побратимів

Нагадаємо, медик-гвардієць із Вінниччини, уродженець села Тараски Уланівської громади, Василь Мариніч рятував побратимів і брав у полон окупантів. Історію про бойового медика Василя Мариніча оприлюднили у Фейсбук побратими з військової частини 3008 Національної гвардії України.

Читайте також

Ворог атакував Вінниччину - уламки дрона пошкодили житлові будинки
Детальніше
Вінниця прощається з полеглим Героєм Вячеславом Романюком
Детальніше
У місті-партнері Вінниці Мюнстері провели захід на знак солідарності та дружби
Детальніше
Вінницький ліцей № 27 зібрав майже 346 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
Детальніше
У Вінниці із робочим візитом перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії
Детальніше
Вінниця проводжає у вічність 58-річного стрільця-гранатометника
Детальніше