Як вінницькі лісівники підгодовують взимку оленів, козуль, муфлонів
Вінницькі лісівники підгодовують взимку оленів, козуль, муфлонів. Підгодівля диких тварин розпочинається, як правило, коли випадає перший сніг, і триває 100-112 днів.
Про це інформує Центрально-Західне міжрегіональне управління лісо-мисливського господарства.
Усі філії ДП «Ліси України» Вінницької, Кіровоградської, Черкаської областей упродовж літа та осені заготовили достатню кількість кормів для підгодівлі тварин узимку. Наприклад, філія «Жмеринське лісове господарство» в середньому на зиму заготовляє 11-12 тонн сіна, 17-18 тис. шт. гіллячкового корму, 13-15 тонн коренеплодів (буряк, картопля), 14-15 тонн концентрованих кормів (зерно пшениці, кукурудзи, жолудь дуба червоного). Закуповується не менше 2 тонни кам’яної солі для солонців.
«Смаколики» викладають у постійні місця підгодівлі: годівниці, підгодівельні майданчики та комплекси. Сюди тварини не бояться підходити та знають, що завжди знайдуть ласощі. Така допомога дозволить звірині успішно перезимувати та привести навесні здорове молоде покоління.
Щорічні обліки диких тварин показують що в мисливських угіддях постійно зростає кількість мисливських тварин, — каже начальник відділу мисливського господарства, полювання та рекреацій лісо-мисливського господарства Валентин Пастух.
Лісівники займаються і розведенням тварин у вольєрному господарстві. Вольєрне господарство також позитивно впливає на динаміку збільшення кількості тварин у лісах Вінниччини, Кіровоградщини, Черкащини.
Нагадаємо, на станції юних натуралістів проводять щорічну акцію "годівничка". Дітлахи готують смаколики зі смальцю та зернят та підгодовують птахів, щоб ті легше переживали зиму.