Як рятують від закриття освітній заклад у Сутисках

Як рятують від закриття освітній заклад у Сутисках

10:57 26.05.2021

25 травня відбулося засідання робочої групи Вінницької облради щодо вивчення ситуації із діяльністю і фінансуванням спеціалізованого закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів смт Сутиски. 

Провів засідання керівник робочої групи, заступник голови Вінницької обласної Ради Ігор Івасюк. Цього разу у засіданні робочої групи взяли участь сутисківський селищний голова Леонід Дідух, директор закладу Андрій Жовмір та його заступниця Тетяна Ольшевська, а також голова Вінницької районної організації профспілки працівників освіти в науки Михайло Пятак.

Як зазначив Ігор Івасюк, це вже третє засідання робочої групи, серед яких було і виїзне засідання.

Мова йде про те, як зробити, щоб заклад існував, як зберегти школу і знайти шляхи розв'язання проблеми, але в правовому полі, - зазначив Ігор Івасюк. – На засіданні ми проаналізували отриману інформацію, а також обговорили те, які документи та які дані потрібно ще отримати від посадових осіб як селищної ради, так і облдержадміністрації, тому що вони були одними з ініціаторів розгляду цього питання.

Наразі робоча група вивчає документи щодо діяльності і джерел фінансування спеціалізованого закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів смт Сутиски. Одне із питань, яке уже виникло і потребує врегулювання  – статус навчального закладу.

У 2018 році рішенням Тиврівської районної ради Сутисківську школу-інтернат І-ІІІ ступенів було перейменовано у Сутисківську спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат Тиврівської районної ради. У 2021 році заклад передали в комунальну власність Сутисківської селищної ради і перейменували у “спеціалізований заклад загальної та середньої освіти І-ІІІ ступеня смт Сутиски”. Відтак власником закладу стала територіальна громада, був затверджений статут закладу. Водночас на офіційному сайті закладу досі розміщений сертифікат 2018 року на провадження освітньої діяльності для школи-інтернату.

Ліцензія видана на заклад, якого вже немає, і з 2018 року ця ліцензія не змінювалася, - зазначила заступниця начальника управління соціально-гуманітарної політики виконавчого апарату обласної Ради і секретар робочої групи Олена Житанська. – Таким чином у зв’язку із перейменуванням заклад станом на 13 травня 2021 року вже не є ні школою-інтернат, ні спеціалізованою установою. Фактично це є заклад загальної середньої освіти – школа з поглибленим вивченням окремих предметів.

Члени робочої групи наголосили адміністрації закладу, що спеціалізація навчального закладу чітко обумовлюється законодавством. Також відповідно до Бюджетного кодексу, фінансування закладу з обласного бюджету можливе тоді, якщо не менше 70% кількості учнів, які здобувають освіту у відповідному загальноосвітньому навчальному закладі, є жителями населених пунктів, розташованих на території області.

Серед питань, на які звернули увагу члени робочої групи:

  • необхідність визначитися із типом закладу та видом діяльності;
  • приведення установчих документів у відповідність до чинного законодавства (статуту та ліцензії);
  • переглянути штатні розписи та визначитися зі штатною чисельністю, скоротити посади, які введені понаднормово;
  • привести штатний розпис у відповідність до чинного законодавства в частині правильності встановлення окладів, відсотків на підвищення, доплат та надбавок;
  • розв'язання проблеми з дотриманням правил протипожежної безпеки, про що є відповідний припис.

Серед питань, які також потребують приведення у відповідність, – пансіонат або цілодобове перебування дітей у закладі інституційного догляду.

Ви повинні були прописати як структурну одиницю – пансіон, тому що у вас проживають діти. А які діти, чому вони проживають, на підставі чого – у вас не прописано, - звернулася до керівництва спеціалізованої школи начальниця відділу взаємодії із територіальними громадами, управління взаємодії з органами місцевого самоврядування департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації Тетяна Лісогурська, яка доєдналася до засідання робочої групи. – У нас є дві постанови Кабінету Міністрів, і ви щомісячно подаєте інформацію, скільки звернень опіки і піклування до вас спрямовано, щоб дитина проживала в пансіоні. Але на вихідні, на святкові дні, канікули – усі діти мають проживати у сім’ї. Бо ми все одно йдемо до сімейних форм виховання.

На засіданні робочої групи адміністрації закладу рекомендували найперше визначитися з тим, яким вони хочуть бачити свій заклад. Селищна рада, як власник, має надати робочій групі низку документів, необхідних для усебічного вивчення ситуації щодо діяльності і функціонування спеціалізованого закладу. Робоча група обласної Ради працюватиме до 7 червня.

На сьогодні у Сутисківській громаді є дві школи та дитячий садочок. У спеціалізованому закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів навчаються 198 дітей, із них 75 – на цілодобовому перебуванні, серед яких троє дітей – під опікою та піклуванням. Серед учнів закладу 59 дітей із інших громад.

Довідково

Робоча група із вивчення питання щодо можливості прийняття із комунальної власності Сутисківської селищної територіальної громади у спільну власність територіальних громад Вінницької області спеціалізованого закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів смт Сутиски була створена відповідно до розпорядження голови Вінницької обласної Ради Вячеслава Соколового. Причиною для створення робочої групи обласної Ради стало звернення Сутисківського селищного голови Леоніда Дідуха та адміністрації і трудового колективу школи-інтернат щодо нестачі фінансування на утримання закладу. 
 
Нагадаємо, ситуація із Сутисківською школою-інтернатом - на контролі депутатів.

Читайте також

Вінницький національний технічний університет відзначив День університету
Вінницький національний технічний університет відзначив День університету
Детальніше
Заклади освіти та медицини Калинівської громади отримали допомогу від аграріїв
Заклади освіти та медицини Калинівської громади отримали допомогу від аграріїв
Детальніше
У Вінниці заклади культури та освіти підписали Меморандум про співпрацю
У Вінниці заклади культури та освіти підписали Меморандум про співпрацю
Детальніше
У Вінниці виш підписав угоду про співпрацю з Міжнародною асоціацією технологічного розвитку та інновацій
У Вінниці виш підписав угоду про співпрацю з Міжнародною асоціацією технологічного розвитку та інновацій
Детальніше
Учні та вчителі вінницького ліцею №1 передали військовим дрони та РЕБ
Учні та вчителі вінницького ліцею №1 передали військовим дрони та РЕБ
Детальніше
У Вінниці вручили дипломи 288 випускникам Харківського університету внутрішніх справ
У Вінниці вручили дипломи 288 випускникам Харківського університету внутрішніх справ
Детальніше