Як працює ситуаційний центр та високотехнологічне господарство у Томашпільській громаді

Як працює ситуаційний центр та високотехнологічне господарство у Томашпільській громаді

12:59 29.04.2021
54

28 квітня в ході робочої поїздки в Томашпільську громаду голова обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у сесії селищної ради, на якій ухвалили Стратегію розвитку до 2030 року. Він також ознайомився із проєктом модернізації  Ситуаційного центру, який громада подала на конкурс “Комфортні громади”. Голова облради побував у фермерському господарстві “Август”, яке працює з використанням новітніх технологій, та ознайомився з  роботою артсвердловини, на електропостачання  якої відбувається із сонячної енергії.

Ситуаційний центр у Томашпільській громаді розпочав роботу в 2014 році. Тоді, за словами селищного голови Валерія Немировського, було встановлено систему “Безпечне місто”, яка об`єднувала дані з 12 відеокамер, встановлених у найбільш людних місцях селища. Нині кількість населених пунктів громади збільшилася. Відповідно, система безпеки потребує розширення та модернізації.

Ми розробили проєкт, вартість якого 1 млн 50 тис. грн, - каже Валерій Немировський,  - і подали його на конкурс обласної Ради “Комфортні громади”. В разі перемоги можемо отримати 350 тисяч гривень, інше – наше співфінансування. Хочемо встановити у громадських місцях, на в`їздах в наші села та селища, на трасі “Україна-Молдова” потужніші відеокамери із  розпізнаванням облич людей і номерних знаків авто.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що наявність відеоспостереження та об`єднання інформації з населених пунктів громади дозволяє говорити про реальну безпеку для громадян.

Це і запобігання правопорушенням, і розкриття злочинів та їх профілактика, - зазначив голова обласної Ради. – Система безпеки важлива і для доріг. А шлях, який проходить від майбутнього ямпільського мосту, що на кордоні з Молдовою, і виходить на трасу М12 – це, однозначно дасть новий подих громаді. Зокрема – для сфери послуг та торгівлі: вздовж траси будуть АЗС, готелі, заклади харчування. А це – і нові робочі місця, і податки, які наповнюватимуть бюджет громади. Бажаю вашому проєкту бути серед переможців.

Артезіанських свердловин, які забезпечують питною водою жителів Томашполя, – шість. Помпи найпотужнішої – працюють на енергії Сонця.

До свердловини під'єднали 2100 господарств. Люди цілодобово отримують дуже якісну воду, -  розповідає Валерій Немировський. – Кожного року завдяки використанню сонячної енергії ми економимо понад 100 тисяч гривень, і тому не підвищуємо тарифи на воду для населення.

Ось це найважливіше – забезпечити сталий тариф і не залежати від ціни на електроенергію! Це – на користь людям, – наголошує Вячеслав Соколовий. –  Такий підхід може слугувати прикладом для інших громад і не тільки на свердловинах, а скрізь, де можна отримати дешевий ресурс.  Вода – це основа. І коли її якість на високому рівні – це здоров`я людей.

Фермерське господарство “Август” - приклад сучасного та соціально відповідального ведення бізнесу. Віталій Август заснував своє сільгосппідприємство в 2007 році на 10 гектарах землі. Нині господарює на 1000 гектарах.

Вирощуємо озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник та овочі на крапельному зрошенні, у теплицях – овочеву розсаду,  – каже Віталій Анатолійович. – Зазвичай працює від 30 до 40 робітників, під час збору врожаю – близько сотні. Я живу за принципом – на землі, де народився, треба нести місію допомагати людям і залишити по собі добрий слід. Господарство допомагає школам, дитячим садочкам – виділяємо кошти на ремонти та модернізацію, фінансуємо гранти. Переконаний, фермери мають підтримувати свої громади.

Нагадаємо, Мурафська громада ухвалила Стратегію розвитку до 2030 року.

Читайте також
Статут вінницької дитячої інфекційної лікарні чекають зміни
Детальніше
Чому не виконується програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху у Вінницькій області
Детальніше
Кого нагородять відзнакою “За заслуги перед Вінниччиною”
Детальніше
Ситуація із Сутисківською школою-інтернатом - на контролі депутатів
Детальніше
Координаційна рада з питань молодіжної політики при Вінницькій облраді розпочала роботу
Детальніше
У Вінниці напрацьовують пропозиції до обласної програми “Питна вода”
Детальніше