Вибухи на Вінниччині: від нічної ворожої атаки пошкоджені 20 будинків, є постраждала
В ніч проти 26 лютого росія здійснила масований удар по Україні балістичними ракетами, дронами, протикорабельними Цирконами та крилатими ракетами з повітря.Під основним ударом Київ, Харків, Вінниця та низка інших міст.
Атака триває всю ніч та весь ранок кількома хвилями — вже після сьомої години продовжуються удари шахедів по Вінниці, а у бік Києва зранку запустили ракети Х-22 з бомбардувальників із Брянщини.
Близько 20 житлових будинків на Вінниччині постраждало внаслідок ворожого обстрілу. Вибиті вікна та двері, пошкоджені дахи. У деяких приміщеннях лопнули стіни, — про це поінформували у Вінницькій обласній військовій адміністрації.
На жаль, є постраждала жінка. Їй вже надають необхідну допомогу.

Сотні шахедів
Ще з півночі Росія запустила сотні шахедів, які атакують центральні, північні та південні області України.
Після 4 ранку, як повідомили Повітряні сили, Росія вдарила балістичними ракетами по Києву та Харкову.
Мер Києва Віталій Кличко повідомив про вибухи та роботу ППО.
Про атаку на Харків ракетами та дронами повідомив мер Ігор Терехов. Він розповів про удар по багатьох будинках - приватних і багатоповерхівках, є інформація про 14 поранених.
Одна балістична ракета атакувала Охтирку на Сумщині.
Згодом Повітряні сили повідомили про удар у бік Києва ще кількома швидкісними ракетами з півдня, моніторингові канали вказали, що це гіперзвукові крилаті ракети Циркон. Вони могли вдарити південніше Києва - біля Фастова чи Білої Церкви.
Після цього продовжився масований наліт на столицю шахедів та інших видів дронів. Дрони також могли атакувати Черкаси, Смілу на низку інших міст центру країни.
Шахеди атакували Одесу, Кривий Ріг також був під ударом росії.

Моніторингові канали повідомляли про зліт бомбардувальників Ту-95МС та Ту-160, які мали атакувати Україну під ранок крилатими ракетами.
Після 5 години ранку Повітряні сили повідомили про удар балістичними ракетами по Запоріжжю.
О 5.25 Повітряні сили повідомили про заліт через Сумщину перших крилатих ракет, пущених зі стратегічних бомбардувальників. Тоді ж тривогу оголосили по всій Україні.
Ракети пролетіли Сумщину та Чернігівщину і попрямували в центр України - на Полтавщину та Черкащину.
Повітряні сили повідомили, що більшість ракет полетіли у бік Черкас. Але надалі вони повернули у бік Києва, Кропивницького та на захід.
О 5.40 нова група ракет залетіла в Україну через Сумщину та попрямувала у бік Полтавщини.
Частина ракет пролетіла біля Сміли та попрямували південніше у бік Кропивницького. У цей час це місто також атакували шахеди.
Інша група ракет з Черкащини змінила курс у бік Київщини та Вінниччини.
Частина ракет з Полтавщини через Пирятин також попрямували у бік Києва.
Після 6 ранку монітори та київська влада повідомили про атаку крилатих ракет на Київ зі сходу.
Повітряні сили вказали, що частина ракет попрямувала з Вінниччини у бік Житомира.

Кілька ракет атакували Вінницю, повідомили Повітряні сили.
Ракети також атакували Васильків та Білу Церкву. Під загрозою була Трипільська ТЕС.
Монітори вказують, що більшість ракет на Київщині маневрували і атакували столицю.
Близько 6.30 ранку ракетна атака завершилась. Відбій тривоги дали у західних областях України.
Проте десятки дронів і далі атакують центр країни, кілька з них рухались у бік Вінниці.
Атака на столицю завершилась о 6.45, але за 15 хвилин у Києві знову оголосили тривогу через можливий пуск ракет Х-22 із Брянської області Росії.
Після 7 ранку ще кілька дронів атакували Вінницю. Після 7.30 ранку кілька десятків дронів продовжували перебувати у різних регіонах України, тому повітряну тривогу у деяких регіонах не скасовували.
Останній дрон атакував Вінницю близько 7.50.
Нагадаємо, росіяни розпочали новий етап енергетичного терору. Ракетами та дронами ворог пошкодив кілька ключових ТЕС, зокрема Трипільську на Київщині та Зміївську на Харківщині, і як наслідок державна компанія "Центренерго" втратила всю генерацію.





