Стратегія 3.0

Вінниця 3.0: стартувала розробка нової стратегії розвитку області, Вінниці, громади

09:54 12.06.2020

Вінниччина в найближче десятиліття має всі шанси стати регіоном №1 на карті України, якщо розвиватиметься за чітким планом. Так розпочав першу онлайн конференцію з визначення пріоритетів не лише для міста, а й кожної громади області Володимир Гройсман. Вони мають стати основою Стратегії 3.0 


На мій погляд головне завдання – єдине: щоб люди з кожним роком жили краще: краще заробляли, краще могли реалізувати себе, щоб людям було безпечно, щоб діти відвідували нормально заклади освіти, щоб медицина стала врешті-решт якісною. І на ці завдання буде відповідь саме у цієї стратегії, - підкреслив прем’єр-міністр України (2016—2019 рр.) Володимир Гройсман.

Володимир Гройсман переконаний: завдання амбітні, але цілком реальні, а Вінниця — яскравий тому приклад. Завдяки Стратегії-2020, яку розробила свого часу його команда, місто перетворилось на найкомфортніше в Україні, стало центром інновацій та залишило позаду навіть мільйонники у рейтингу інвестиційної привабливості. Мер Сергій Моргунов наводить беззаперечну статистику.


Це нам вдалося, в тому числі, й завдяки реформі децентралізації. І я думаю, що саме діяльність Уряду Гройсмана дала безпосередньо нашій ОТГ і багатьом іншим додатковий поштовх щодо розвитку цих територіальних громад. За останніх 3 роки один із пріоритетів – це економічна сталість територіальної громади. У нас було відкрито 3 нових заводи: «ГРІНКУЛ», «Електричні системи», «KNESS PV». Ми також працюємо з трьома потенційними інвесторами по індустріальному парку, - зазначив вінницький міський голова Сергій Моргунов.

А ще завдяки тому, що у стратегічному плані врахували все до дрібниць, якісно змінились вінницькі освіта, медицина, транспорт та вся інфраструктура. Реалізувати задумане допомогла і децентралізація. Політика провадженна урядом Володимира Гройсмана дала громадам фінансову незалежність.

Вже всі визнають, що реформа децентралізації є однією з найуспішніших реформ, яка відбулася в Україні. Дуже важливо зараз знову максимально ефективно використати всі ресурси децентралізації на місцевому рівні, тому чітка стратегія, потужна команда на місцевому рівні, яка піклується і об’єднується ідеєю зробити життя мешканців громади якіснішим і кращим, мені здається надзвичайно чудовою, - зазначив міністр Кабінету Міністрів України (2016-2019 рр.) Олександр Саєнко.

Для максимальної ефективності плани перспективного розвитку громад повинні мати спільні пріоритети, впевнений Володимир Гройсман. Тоді контраст між українським селом і містом не буде таким разючим. 


За 30 - 150 кілометрів від Вінниці уже немає доступності до відповідної якості життя. Наше завдання - максимально зменшити цю різницю. Це велика серйозна системна робота. Але без плану дій, без стратегії її зробити неможливо, - наголосив прем’єр-міністр України (2016—2019 рр.) Володимир Гройсман.

Про те, що необхідність в об’єднанні зусиль назріла, говорить і голова Краснопільської об’єднаної громади Катерина Романенко. Каже, життя людей на селі далеке від комфорту.


Є дуже багато проблем, це - насамперед будівництво доріг між селами, проблеми по інфраструктурі, ми ще не створили спільний некомерційний медичний заклад, не перебрали на себе ці функції, є проблеми з кадровим забезпеченням, на часі врегулювання земельних питань. Сьогодні ми маємо багато працювати для того, щоб вирішувати ці проблеми. Сьогодні головне завдання для нас - об’єднати зусилля, почути кожну людину з села, створити перспективний план розвитку, спільну стратегію розвитку, де будуть враховані інтереси кожного села, - підкреслила голова Краснопільської ОТГ Катерина Романенко.

Досвідом управління зі своїми колегами готовий ділитись вінницький мер Сергій Моргунов. Каже, для цього і створили онлайн спільноту "Стратегія 3.0 – область, Вінниця, громади". На ній збиратимуть ідеї і разом розроблятимуть плани на найближче десятиліття.


За нас нашу роботу ніхто не зробить. Ніхто не приїде з Хмельницького чи з Житомира для того, щоб зробити Вінницьку область найкращою. Тільки вінничани, подоляни можуть зробити нашу область і наші територіальні громади найкращими. Тому я закликаю до активної роботи. Однозначно місто Вінниця і вся вінницька команда відкрита для діалогу і готова поділитися своїм досвідом, - підкреслив вінницький міський голова Сергій Моргунов.

А ідейник стратегічного десанту Володимир Гройсман вже сьогодні готовий іти далі. Певен, за прикладом вінничан мають діяти самоврядці всієї України.


Незалежно від того, в якому куточку України ми живемо, щоб в кожній громаді люди відчували себе захищеними, заможними і в безпеці — це завдання сьогодні і місцевої влади. Тому давайте всі разом не гаяти час, а працювати над тим, щоб людям жилось краще, - підсумував прем’єр-міністр України (2016—2019 рр.) Володимир Гройсман.

Embedded thumbnail for Вінниця 3.0: стартувала розробка нової стратегії розвитку області, Вінниці, громади

Читайте також

Вінницький бізнес зустрівся із владою міста
Вінницький бізнес зустрівся із владою міста
Детальніше
У Вінниці створили Спеціальний фонд для підтримки ЗСУ
У Вінниці створили Спеціальний фонд для підтримки ЗСУ
Детальніше
У Вінниці звітували про підтримку Збройних Сил та соціально-економічний розвиток громади
У Вінниці звітували про підтримку Збройних Сил та соціально-економічний розвиток громади
Детальніше
Вінниця відзвітувала про виконання Програми розвитку культури й мистецтва громади у 2023 році
Вінниця відзвітувала про виконання Програми розвитку культури й мистецтва громади у 2023 році
Детальніше
Як американці допоможуть вінничанам справитися з психологічними наслідками війни
Як американці допоможуть вінничанам справитися з психологічними наслідками війни
Детальніше
Працівникам Вінницької транспортної компанії дякували за професійність
Працівникам Вінницької транспортної компанії дякували за професійність
Детальніше