Вінницькі громади навчають регулювання земельних відносин

Вінницькі громади навчають регулювання земельних відносин

14:33 01.10.2021
12

1 жовтня Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування провела  онлайн-семінар для голів територіальних громад, керівників служб, фахівців відділів і підрозділів служб територіальних громад на тему: “Правове регулювання земельних відносин”. 

Участь у заході взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач.

Про особливості регулювання земельних відносин органами місцевого самоврядування та ринок землі учасникам семінару розповіли Ярослав Ярославський,  директор  ДП “Вінницький науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою”, та його заступник Іван Пашкевич.

Вінницька область – аграрна, і громадам потрібно чітко розуміти, як розпорядитися землею, враховуючи те, що останнім часом у земельному законодавстві відбулося чимало змін, - зазначив Ярослав Ярославський.

Директор Вінницького науково-дослідного та проєктного інституту землеустрою розповів учасникам семінару про найнеобхідніші кроки громад на даний час. Зокрема, це: активізація роботи зі встановлення меж громад та населених пунктів; інвентаризація та аудит земель та виявлення та визначення інвестиційно привабливих ділянок.  

Ярослав Ярославський та Іван Пашкевич також зробили акцент на питаннях практичного застосування земельного законодавства та відповіли на конкретні запитання представників територіальних громад області.

Тему сучасного регулювання земельних відносин на території Вінницької області учасникам семінару розкрив Сергій Рябцун, заступник начальника юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.

Це вже другий семінар стосовно земельного законодавства та новацій у ньому, який проводить Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. І очевидно, що тема дуже важлива для територіальних громад, - сказав заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач. -  У заході взяли участь 50 представників громад, і майже в кожного були запитання до експертів. Люди отримали професійні та зрозумілі роз'яснення. І це дуже важливо. Переконаний, такі семінари – дуже корисні та на часі.

Нагадаємо, На Вінниччині прокуратура повертає у власність громад земельні ділянки.

Читайте також

У Вінниці презентували проєкти конкурсу Комфортні громади
У Вінниці презентували проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
На Вінниччині у фермера, який не платив за оренду, забрали землі
На Вінниччині у фермера, який не платив за оренду, забрали землі
Детальніше
На Вінниччині підприємство орендувало землю на 49 років та не сплачувало оренду
На Вінниччині підприємство орендувало землю на 49 років та не сплачувало оренду
Детальніше
Вінницько-Хутірський округ нові маршрути, дитсадок, smart-світлофори та ремонт доріг
Вінницько-Хутірський округ: нові маршрути, дитсадок, smart-світлофори та ремонт доріг
Детальніше
В Калинівському районі незаконно віддали у користування землю
В Калинівському районі незаконно віддали у користування землю
Детальніше