Вінницька облрада звернулася до ВР через закон про управління об'єктами в лісовій галузі

Вінницька облрада звернулася до ВР через закон про управління об'єктами в лісовій галузі

14:13 28.02.2024

На черговій 50 сесії Вінницької обласної ради заступник голови облради Анатолій Ткач зачитав звернення щодо внесення змін до проєкту Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства "Ліси України".

Проєкт Закону, розроблений Державним агентством лісових ресурсів України, нині перебуває на розгляді в Асоціації міст України. Цим законопроєктом пропонується визначити особливості утворення та діяльності товариства "Ліси України", зокрема шляхом позбавлення територіальних громад власності на земельні ділянки лісогосподарського призначення з передачею їх в управління зазначеного акціонерного товариства.

Законопроєкт порушує та позбавляє територіальні громади матеріальної і фінансової основи, знищує результати реформи місцевого самоврядування та проведеної децентралізації. Ухвалення цього законопроєкту призведе до повної монополізації ринку деревини та централізації рішень без врахування соціально-економічних потреб місцевих громад. Зосередження влади й ресурсів в обмеженому колі виробників закриває доступ малим та середнім гравцям до ринку деревини й врешті решт призведе до їх банкрутства. Такі законодавчі ініціативи шкодять іміджу України перед нашими європейськими партнерами та свідчать про повернення до часів повної централізації, - йдеться у зверненні.

Вінницька облрада звернулася до ВР через закон про управління об'єктами в лісовій галузі

У більшості областей працюють спеціалізовані обласні комунальні підприємства - облагроліси, а саме у:

  • Львівській,
  • Тернопільській,
  • Хмельницькій,
  • Вінницькій,
  • Житомирській,
  • Київській,
  • Сумській,
  • Чернігівській,
  • Івано-Франківській областях.

Комунальні облагроліси виконують не лише лісозаготівельну функцію, але й значну соціальну, оскільки є бюджетоутворюючими підприємствами та великими роботодавцями для низки громад області, - зазначають у Вінницькій обласній раді.

Нагадаємо, в Україні налічується близько 350 лісогосподарських підприємств сфери управління Держлісагентства. Крім того, діє близько 40 лісгоспів підпорядкування Мінагрополітики, десяток лісових підприємств Міноборони. Сюди слід додати комунальні лісові господарства, що створені на рівні областей та районів.

Читайте також

"Не всі знайомі поставились із розумінням до мого вибору": депутат Вінницької облради Ілля Гуменчук рятує бійців на передовій
Детальніше
На Вінниччині вручили дипломи переможцям конкурсу "Безпечні стійкі громади"
Детальніше
У Вінниці змінився керівник Клінічного Центру інфекційних хвороб
Детальніше
В Копайгородській громаді переобладнають гуртожиток під квартири для переселенців
Детальніше
"Маємо узгодити всі питання": обговорили передачу "Вінницяоблводоканалу" у власність міськради
Детальніше
Визначили кандидатів для нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною»
Детальніше